Sizi koruyan Chrome eklentisi: Ugly Mail

Ugly Mail isimli Chrome eklentisi, sizi büyük bir tuzaktan korumak için hazır!

Ugly Mail ile izlenmeye son!

Kötü niyetli kişilerin, kurbanlarının dijital izlerini takip etmek için kullandıkları yöntemlerden birinin adı da Tracking Pixel. Bir e-posta ile gönderilebilen bu sinsi tuzak sayesinde, kullanıcının konumu, bilgisayarının detayları, IP numarası gibi bilgileri kolayca görmek mümkün.

Ama şimdi bir Chrome eklentisi sayesinde bu tuzaktan haberdar olmak ve tuzağa düşmemek mümkün.

Ugly Mail isimli eklentiyi Chrome tarayıcısına eklediğinizde, Gmail kutunuza gelen tracking pixel tuzağı e-postalar için eklenti sizi uyarıyor. Ardından e-postayı açıp açmamak artık sizin kararınız.

Eklenti şimdilik sadece Chrome ve Gmail üzerinde çalışıyor.  

Eklentiye bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Size konforlu ve güvenli bir e-mail kullanımı için bir diğer tavsiyem Mozilla Thunderbird'tür. Thunderbird'ü kurun, ayarlarını yapın(IMAP&SMTP)! Bu bilgisayara mail'leri kaydetme, 1 haftalık mailleri senkronize et seçeneklerini seçin ve subscribtion ayarlarını yapın! TT Deep Dark temasını yükleyin! Sonra da -burası önemli- Thunderbird'ü Comodo IS'ten sandbox içine alın! Tabii ki attachment'larınızı kaydedeceğiniz alanı sandbox korumasının dışında tutun! Böylece istediğiniz zaman tek bir tıklama ile mail kutunuza girebileceksiniz, sayfaların yüklenmesini beklemeyeceksiniz, açtığınız mailler size zarar veremeyecek ve browser bellek yükünden kurtulacaksınız. Diğer taraftan ya ekler virüslü ise diyorsanız, o zaman PDF Reader, Word, Excel, PowerPoint ve Winrar gibi uygulamalarınızı da sandbox içine alın, kaydetmek istediğiniz belgelerinizi de sandbox koruması dışında bıraktığınız klasöre kaydedin! Sandbox ayarlarından görsel sandbox çerçevesini de kaldırabilirsiniz...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir