Skandalın bilgisayarı müzelik oldu!

Son yılların en büyük skandalından geriye kalan parçalanmış bilgisayar, şimdi müzelik oldu!

Skandalın bilgisayarı müzelik oldu!

Edward Snowden, dünyanın en büyük casusluk organizasyonunu ortaya çıkaran eski CIA ajanı olarak şu anda Rusya'ya sığınmış şekilde yaşıyor. Onu, ABD'nin Ulusal Güvenlik Ajansı NSA'dan çaldığı milyonlarca belgeyi medyaya açıklamasıyla tanımıştık.

Edward Snowden, NSA'dan çaldığı ve ABD'nin tüm dünyayı dinlediğini gösteren belgeleri İngiliz Guardian gazetesindeki kontaklarına iletmiş, ardından belgeler The Guardian'da yayınlanmaya başlanmıştı. Ancak kısa bir süre içinde İngiliz istihbaratı, Guardian çalışanlarına ait olan ve içerisinde şifrelenmiş bilgilerin bulunduğu bilgisayarların imha edilmesini istemişti.

Parçalanan MacBokk Air'lerden biri, şimdi İngiltere'deki V&A Museum'da sergilenmeye başlandı. Dünyayı değiştiren NSA skandalına dair önemli bir nesne olan bilgisayarı görmek isteyenler, müzeyi ziyaret edebiliyorlar...

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bu adam olmasa NSA ile ilgili sadece söylentiler olacak, ABD yalanlayacaktı. Aynı NASA için piyasalarda dolaşan söylentiler değerinde olacaktı. Bu arkadaşın Dünya için yaptığı hizmeti alkışlamak lazım.

bir teşekkürü borç biliriz şu adama. böyle insanlar da var bizdeki gibiler de..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost