Skype'ın mesajlaşma özelliği Windows 10'a geliyor!

Microsoft'un Messaging Everywhere özelliği yeni bir kararla Windows 10'a geliyor!

  • Cenk Atlı
Skype'ın mesajlaşma özelliği Windows 10'a geliyor!

Windows'un deneysel araçlarından her yerde mesajlaşma özelliğini hala özleyen Windows Insider'lar Skype Preview'in PC ve mobil için sunulan en yeni versiyonunu edinmek isteyebilirler. Zira Microsoft tarafından sunulan en yeni güncellemeyle birlikte uygulamada artık Windows 10 bilgisayarlar üzerinden metin mesajları gönderip almak mümkün.

Skype Preview'ın ayrıca Windows 10 Mobile cihazlardaki varsayılan mesajlaşma uygulaması olduğunu da hatırlatalım. Uygulamanın bu yeni versiyonunda hem IM'ler hem de metin mesajları, herhangi bir karışıklığı engellemek için her bir kişi için tek bir görünümde gösteriliyor.

Yazılım devi Microsoft, "Messaging Everywhere" özelliğini geçtiğimiz Nisan ayında test etmeye başlamıştı. Fakat daha sonra alınan bir kararla özellik Windows 10 Anniversary Update'le birlikte kullanıcılara sunulmadı ve hatta platformun önizleme yapılarından da kaldırıldı. Firma o günlerde yaptığı açıklamada Skype üzerinden daha iyi bir deneyim sunabileceklerini düşündükleri için böyle bir karar aldıklarını ifade etmişti.

Bu yeni güncellemeyi halihazırda sadece Insider'lar alabiliyor olsa da özelliğin önümüzdeki aylarda Windows 10 kullanıcılarına evrensel bir uygulama olarak sunulacağı belirtiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Skype Önizleme uygulaması Windows 10 Mobile'de varsayılan mesajlaşma uygulaması değil. Varsayılan uygulama Microsoft Mesajlaşma uygulaması. Kullanıcılar isterlerse Skype Önizleme uygulamasını varsayılan olarak değiştirebiliyorlar. Bir Windows Insider Üyesi

Insider değilim ama bende var, nasıl oluyor ki?

Sen de yorum yaz