Son ayların en garip sürprizi

Dev şirketin tanıttığı bu ufaklık, hem düşük özellikleri, hem de "şaka gibi" tasarımıyla şaşırtıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Nintendo'nun yeni el konsolu 2DS tanıtıldı

Nintendo, 3DS oyun konsolunun kırpılmış sürümü Nintendo 2DS'yi tanıttı. Şu anki tüm 3DS oyunlarını çalıştırabilen 2DS, 3DS'deki gözlüksüz 3D işlevinden mahrum olarak geliyor.

3DS'nin aksine katlanmayan, tablet benzeri bir tasarıma sahip 2DS, üzerindeki tek hoparlör ile mono ses çıkışı sağlıyor. Kulaklık taktığınızda ise stereo ses elde edebiliyorsunuz. Nintendo, 3DS'ye göre daha uygun fiyatlı 2DS'yi çocuklar için hedeflediğini söylüyor, dolayısıyla cihaz tecrübeli oyuncuları hedef almıyor. Yeni el konsolunda 3D özelliğinin kaldırılmış olması anne ve babaları sevindirebilecek bir özellik - 3D efekti bazı çocuklarda baş ağrısına neden olabiliyordu.

Ancak 3DS'nin kapaklı tasarımı bizce çocuklar için daha uygundu, bu tasarımı yenilikçi bulduğumuzu söylememiz güç. Zaten cihaza verilen ilk tepkiler de, çoğunlukla "çirkin" şeklinde oldu.

12 Ekim'de piyasaya sürülecek cihazın yurtdışı fiyatlarının 130 dolardan başlayacağı söyleniyor.

Nintendo 2DS'nin tanıtımı videosunu izlemek için tıklayın!

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

nintendo 10 yıl kadar geride kalmış galiba. bi gelişemedi şu şirket..

Başarılı olacağını düşündüğüm bir ürün.

@orhanbayram Bir de internette uzun süredir bunu bekleyen kitlenin hayran kırıklığına ve tepkilerine bakmanı tavsiye ederim. Bu ürün bu tepkileri yerkesten bu şekilde alırsa hiç satamaz.

''çocuklar için'' sözünün kullanılması bence bu dönemde yanlış çünkü arık 10 yaşında çocuğun elinde bile tablet olabiliyor.Teknolojinin artık ''çocuk'' ''yetişkin'' sınıflandırmasıda kalkıcak gibi :)) yeni nesil sonuçta teknolojiyle büyüyor

@29 Ağu 2013 17:25 Zaten sanıyorum burda 3-6 yaş kesimine hitap etmeye çalıştılar.

Nintendo 7 yaş konsolu olduğu için normal karşılamak gerekir.

Sen de yorum yaz