Sonuç aynı: 1 numara yine iPhone!

iPhone bir kez daha zirvede; ama bu zirve en çok satan, en iyi ya da en güzel cep hakkında değil...

  • Gökay Özbudak

Belirli zamanlarda hazırlanan ve kullanıcılardan alınan geri bildirimlerle şekillenen J.D. Power kullanıcı memnuniyeti skor tablosunda, birinciliği Apple göğüsledi. Telefonların fiziksel tasarımlarından işletim sistemlerine kadar birçok değişik özelliğinin göz önüne alındığı listelemede Apple 1,000 puan üzerinden 795 almayı başardı. Tabii ki bu başarının altında yatan tek etken, iPhone'dan başka bir şey değil...

Birleşik Devletler'deki 7,300 akıllı telefon kullanıcısıyla yapılan ankette , ikinci sırayı 763 puanla Motorola alırken üçüncü sırada 762 puanla HTC bulundu. J.D. Power'dan Kirk Parson, Apple'ın birinciliği ile ilgili şunları söyledi; "Gerçekten Apple ve diğerleri diye bir durum var. iPhone sürekli daha iyi olmaya devam ediyor. Apple bir önemli özellik ya da tasarım değişikliği bularak diğer telefonlardan farklı olmayı başarıyor."

Listenin diğer sıralarında bulunan isimler ise şu şekilde; Samsung ve Nokia, puanları 734 ve BlackBerry 732 puan.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

nerede Sony Ericsson

ne kadar uğraşırsanız uğraşın iphone her dalda bir numara ve bu uzun süre değişmeyecek..

Dünyada Apple sattığı her ürünle kullanıcı memnuniyeti en yüksek markadır. Sadece iphone ile değil, Mac'lerde kullanıcı memnuniyeti en yüksek bilgisayarlardır.

nerede Sony Ericsson
--------------------------------------------------------
iphonu görünce onu unuttular galiba
number one HTC

5mp kameraylamı dandık alet.
Sony Ericsson arc buna basar hemses kalitesi hem kamera kalitesi ayrıca 8mp.

Her telefon iPhone killer diye çıkıyor piyasaya bu tanımdanda belli değilmi Allah aşkına :) Ediiiipppp nerdesin ediiiipppp? :):)

"ne kadar uğraşırsanız uğraşın iphone her dalda bir numara ve bu uzun süre değişmeyecek.."

araştır bakalım android çıktığından beri iphone her dalda bir numaraymıymış ;) zırvalamak bedava.

bol bol araştırdım ve yeterince çok bilgim var birader. senin o dediğin androit sistemli telefonlar tamamen sorun. hemen hemen bütün makinalarda çeşitli sorunlar var. anlaşılan pek bir şeyden haberin yok. en ufak öreneği orjinal iphone telefon alan kaç kişi geri satmış. 3-4 yıl önce çıkan iphone 3gs halen 1.300 tl civarında satılırken sen neden bahsediyorsun. git ilk önce sen araştır sonra karşıma gel

bu "zırvalamak bedava" yazan insan; Çok haklısın :) Devam et.

ses ve kamera kalitesiyle bassa ne yazar ki, iphone hiç bi zaman kamerasıyla yarışmıyor madem bu kadar kamera meraklısısın git n8 al 12mp başka da bişeye yaramaz.

tekrar tekrar söylüyorum """iphone kullanmayan bilemez, anlayamaz, yorum yapamazsınız"""" .

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play