Sony en güzel anılarınızı çerçeveliyor...

Dijital fotoğraflara Sony dokunuşu: Teknoloji devinin yeni çerçeveleri çok farklı...

Sony en güzel anılarınızı çerçeveliyor...

Sony, geliştirdiği yeni DPF-X1000 ve DPF-X800 "S-Frame" dijital fotoğraf çerçeveleri ile yaşamın en güzel anlarını fotoğraflayarak ölümsüzleştiren ve çektiği fotoğrafları sevdikleriyle paylaşmayı seven fotoğraf tutkunlarının fotoğrafçılık deneyimine keyif katmaya devam ediyor. Yeni X Serisi, sıra dışı görüntü kalitesi, performans ve tasarımı ile tüm beklentileri fazlasıyla karşılıyor.

2GB'lık bellekleri ile 4.000 adede kadar fotoğrafı saklayabilen X serisi çerçeveler, benzersiz görüntü kalitesine sahip yüksek kontrastlı Tru-Black LCD ekranları (DPF-X1000 – 10inç, DPF-X800 – 8inç) ile fark yaratıyor. Tru-Black LCD ekran son derece doğal, yüksek kontrastlı ve ayrıntılı görüntüler sunuyor. Ayrıca geliştirilmiş slideshow, takvim, saat ve fotoğraf üzerinde rötuş seçenekleri ile fotoğraf paylaşmayı son derece keyifli bir hale getiriyor.

Tüm X Serisi modellerde yer alan BIONZ görüntü işlemcisi, fotoğrafları son derece ayrıntılı bir şekilde, canlı renkler ve doğal tonlar ile sunuyor. BIONZ görüntü işlemcisi ayrıca büyük resim dosyalarını da kolaylıkla işliyor ve diğer fotoğraf çerçevelerinin zorlandığı en yüksek çözünürlüklü fotoğrafları bile çok kısa bir süre içinde gösterebiliyor.

Modellerde ayrıca BIONZ işlemci tarafından desteklenen Auto Touch-Up (Otomatik Rötuş) özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde sık rastlanan görüntü hataları ortadan kaldırılıyor. Kırmızı göz, yumuşak netleme, ten lekeleri ve diğer görüntü hataları pozlama düzeltme özelliği sayesinde PC gerekmeksizin anında giderilerek fotoğraflara çok daha göz alıcı bir görünüm kazandırılıyor.

Yeni X Serisi çerçeveler kullanıcılarına, oldukça geniş görüntüleme seçenekleri sunuyor. Modellerde çeşitli slayt gösterisi seçenekleri ve bu gösterileri farklılaştıracak "saat", "takvim", "zaman makinesi", "albüm" ve diğer çeşitli yaratıcı görüntüleme modları bulunuyor. Modellerde yer alan Görüntü Modu (View Mode) sayesinde slayt gösterisi, saat ve takvim, hareketsiz görüntü ve indeks ekran modları arasında tek tuşla geçiş sağlanabiliyor.

İstenilen saat aralığında açılıp kapanabiliyor

Tüm modellerde akıllı bir yön sensörü bulunuyor. Bu sayede çerçeve ister dikey ister yatay şekilde yerleştirilmiş olsun, fotoğraflar her zaman doğru şekilde gösteriliyor.

Yeni çerçeveler, HDMI çıkışı ile herhangi bir HD Ready TV'ye kolayca bağlanarak, fotoğraflarınızın keyfini büyük ekranda müzik eşliğinde çıkarmanıza imkan sağlıyor.

Yeni çalar saat özelliği güne en sevdiğiniz fotoğraflarınızla başlamanıza imkan sağlıyor. Yeni modeller ayrıca otomatik ışık azaltma özelliği sayesinde oda aydınlatmasının seviyesi düştüğünde panel parlaklığını azaltıyor. Ayrıca otomatik açma kapama özelliği sayesinde çerçeveler istediğiniz saat aralığında açılıp kapanabiliyor. Yeni modeller bu özellikler sayesinde enerji tasarrufu sağlıyor.

Yeni DPF-X1000 ve DPF-X800 "S-Frame" dijital fotoğraf çerçeveleri opsiyonel Bluetooth adaptörleri ile Bluetooth uyumlu cihazlardan fotoğraf aktarımına olanak tanıyor. Modellerde ayrıca biri flash bellek diğeri fotoğraf yazıcısına bağlanmak için ideal 2 adet USB girişi ve Memory Stick, SD kartları, Compact flash kartlarını ve xD-Picture kartlarını kabul eden çoklu kart yuvası bulunuyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

dijital çerçevelerinin üzerindeki kocaman sony yazısınıda kaldırmışlarsa çok daha iyi olmuştur..
fiyatınıda ekleseymişsiniz keşke.. daha kaliteli ekran çözünürlüğüne sahip başka markaların 32'' lcd televizyonlarının fiyatı kadarsa bu haberi okuduğuma yazık olur..

daha dün medi markt2DA 800 tl civarı bişey gördüm :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir