Sony Ericsson: Farklı bir cihaz yolda...

Cep pazarında yüzü gülmeyen Sony Ericsson farklı bir cihazla karşımıza çıkabilir. İşte son dedikodu.

Sony Ericsson: Farklı bir cihaz yolda...
Söylentiler doğruysa bu logoyu bilgisayarlar üzerinde de görmeye başlayacağız.

Son zamanlarda Sony Ericsson'un telefon pazarındaki durumundan pek de memnun olmadığı biliniyor ve söylentilere göre firma yavaş yavaş ürün yelpazesini bilgisayara doğru genişletmeye niyetlenmiş durumda. Kimliğini açıklamayan Tayvanlı bir üreticinin iddialarına göre Sony Ericsson bu konuda bazı önemli adımlar attı bile.

Sony Ericsson'un piyasaya çıkarmayı planladığı cihaz bildiğimiz anlamda bir bilgisayar olmayacak. Eğer iddialar doğruysa firma telefon ve taşınabilir bilgisayar arasında ve smartbook olarak adlandıracağı bir cihaz üretiyor. Intel Atom işlemciye sahip olması beklenen bu cihaz konusunda ise Sony Ericsson henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Diğer taraftan Nokia ve Intel'in, benzer bir cihaz üretmek amacıyla özel iş birliğine gittiği de konuşuluyor. İddialara göre Sony Ericsson en önemli rakiplerinin biri olan Nokia'nın gerisinde kalmamak için bu konudaki çalışmalarını hızlandırmış durumda.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

sony ericsson piyasayı silecek bir cihazla gelmesi kanımca yakındır bunu tetikleyen veriler arasında mobil pazardaki kan kaybinın da etkisi var tabiki...sony ve ericsson bu iki buyuk sirketin yumrugunu indirmeside an meselesidir...söylentiler dogru bencede...western88

bir sen eksiksin se hadi gel :))

Sony bu ne yapsa yeri :)

se gene bu konudada hava almasında

Nokia yı geçmek biraz zor.

Sony Ericson iyi bir şey beklerim açıkcası ah bide bizimkilerinNokia hayranlığı olmasa mantığa bakarmısın 5. kattan atsam bir şey olmaz bu telefona telefonda elim kadar elime sığmıyor yha madem 5.kattan atacan ne die alırsın telefonu boş bahanelerle sony geçemez Nokia

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir