Sony Xperia Z2 yüzünü gösterdi!

Sony'nin yeni amiral gemisi Xperia Z2, tanıtılmasına çok az kala bu fotoğraflarda ilk kez göründü!

  • Ercan Uğurlu
Sony Xperia Z2 yüzünü gösterdi!

Sony'nin yakışıklı amiral gemisi Xperia Z1'in yerine geçmeye hazırlanan Xperia Z2 yüzünü sonunda gösterdi. Muhtemelen önümüzdeki ay düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi'nde tüm detaylarıyla açıklanacak olan Xperia Z2, şimdilik D6503 kod adıyla anılıyor. Sızan fotoğrafa göre Xperia Z2, Xperia tasarımını korumaya devam ediyor, ancak daha büyük ekrana sahip gibi görünüyor.

Xperia Z2'nin dış tasarımı neredeyse Xperia Z1 ile aynı görünüyor. Sağ yüzdeki kapak ve tuşların konumu aynen kullanılmış. Ekranın üstündeki bildirim LED'i yine Xperia Z2'de yerini alıyor. Xperia Z2'de tasarımda herhangi bir değişiklik yerine asıl değişiklik ekranda yapılmış. Ekran daha büyüyerek 5.2 inç ile karşımıza çıkıyor. Elbette yine çizilmelere karşı en az Xperia Z1 kadar dayanıklı olduğunu tahmin ediyoruz. Ayrıca Sony'nin Xperia Z2'de de suya karşı dayanıklı tavrını sürdüreceğini tahmin etmek hiç zor değil.

Sonuç olarak şimdilik 5.2 inç ekrana sahip olacağını söyleyebileceğimiz Xperia Z2, tüm detaylarıyla Mobil Dünya Kongresi'nde karşımızda olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Çok güzel ya :(

Z1 daha yeni çıkmadı mı?

yine çerçevelemişler lan arkadaşş çerçeve yakışmıyo işde niye ısrar ediyosunuz ekran kapalıyken harika bi görünümü ekran açılınça kabak gibi görüntü diyosunuz bide neden satamıyoruz az sonra fanatikler çıkar meydana bunda fanatik olunçak bi durum yokk çerçeveleri çirkin işde sırf bu yüzden bu modeli almayan onlarça insan tanıyorum z modeli ne güzeldi

köstekli saat dügmesi gene var.al bunu vur iphoneye

baya inceymiş

Bu Z2 değil zl nin devamı mpdel numarası C6603 olan model var...z2 odur

Çok gereksiz z1 al daha iyi para tuzağı hep lumia 1520 gibi bir cihaz varken z5te çıksa alınmaz

Sony' den üç beklentim: 1. Jilet keskinliğinde fotoğraf (Xperia S'te firma fotoğraf kalitesini böyle tanımlıyordu) 2. Mükemmel görüntü kalitesi (IPS veya igzo ekran) 3. Mükemmel ses kalitesi. Sony bunları yapacak deneyim ve birikime sahip.

Tüm markaları denedim en sağlam ve teknolojik ve en rakipsiz cihaz

tft gibi saçma sapan ekran ile isterse z12 çıkarsın boş.

@21 Oca 2014 12:32 Neden peki?? samsung yada lg gibi pastel boya görünümünde abartı renklere mi sahip olucaktı.Z1 den itibaren ekran kalitesi bambaşka arkadaşım.Adam smarttv teknolojisini telefona entegre etmiş daha ne yapsın.

Eğer gerçekten z2 bu ise z1 in dış görünümü daha iyi bundan.Donanımı ne olur onu bilemem tabi.Zaten her kafadan bir ses çıkıyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play