Steam yasakları genişliyor!

Steam, hile yapan oyuncuları durduracak yeni önlemler almaya devam ediyor!

  • Levent Öztürk
Steam yasakları genişliyor!

Steam'in başlangacından beri Valve, oyunlarda hile yapan oyunculara karşı Valve Anti Cheat (VAC) sisteminin yardımı ile ciddi önlemler almaktaydı. Geçtiğimiz yıl firma, hile yapan oyuncuları geliştiricilerin direkt olarak yasaklı listesine almalarına imkan tanımıştı. Şimdi ise bu yasağın sınırları genişletilerek poliçe daha da sıkılaştırılmış durumda.

Güncellenmiş VAC destek sayfasına göre oyuncular, bağlı olan telefon numaraları aracılığı ile yasaklanacaklar. Buna bağlı olarak, aynı telefon numarasına sahip olan birden fazla hesap bulunması durumunda, bu hesapların birinin yasaklanması ile beraber tüm hesaplar yasaklanmış olacaklar. Eğer bu hesaplardan biri oyuna sahip değilse, bu oyunu satın alamayacaklar ve yeni hesaplar, aynı telefon numarasına üç ay boyunca bağlanamayacak.

Şu anda Steam'deki en popüler çok oyunculu oyunlardan biri olan Counter-Strike: Global Offensive, telefon numarası yasaklarını aktif etmiş durumda. Ancak bu yasak sistemini devreye sokmak tamamen geliştiricilere bağlı, bu yüzden herkes bu sistemi kullanmayabilir. CS:GO bloguna göre en son güncelleme şimdiden telefon yasaklarını destekliyor. Bu yüzden bilinen hileleri kullanan oyuncuların, bu hilelerden uzak durmalarında büyük fayda var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

çok iyi olmuş. oyun oynamayı beceremeyip hile kullanan kazmalara iyi bir ders olur. keşke bilgisayarları komple banlansa bunların

daha gecende kufur ediyordum valveye hic birşey yapmıyor diye oyun zevk vermez oldu. cs 1.6 dondu resmen aşırı hile kullanan var geneldede yaş ortalamaları kucuk olanlar hep rütbe olayı arttırıyor bu işi

Zaten şu hileyi yapanlar genelde küçük çocuklar (16 yaş ve altı).

androidde yok bunlar :)

Darısı originin başına

Kimseyi banladıkları felan yok.

oyunda hile yapcağınıza azcık kendinizi geliştirinde oynayın kardeşim sonuçta oyunda uzman kişilerde zamanında noobtu :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost