Steve Ballmer'dan Windows itirafı!

Herkes minik Windows için birşeyler söyledi; ama hiçbiri bu itiraflar kadar samimi olmamıştı...

  • Gökay Özbudak
Steve Ballmer'dan Windows itirafı!
Steve Ballmer kendi ürünleri hakkında da sözünü esirgemiyor...

D8 konferansında konuşan Steve Ballmer, Windows'un mobil alanda beşinci sırada olduğunu ve rakiplerini yakalamak için uzun bir zamanı olduğunu itiraf etti.

Microsoft , "Windows Phone 7" ekibinde biraz değişikliğe gitmişti. Microsoft Eğlence ve Cihazlar bölüm başkanı Robbie Bach'ın emekli olmasından ve yerine geçecek kimsenin olmayışından, Windows Phone 7'nin doğrudan kontrolü Steve Ballmer'a geçti.

Ancak Ballmer, Robbie Bach'ın isteyerek emekli olduğunu ve Windows Phone 7 ile ilgili sorunlarla bu olayın bir ilgisi olmadığını şu sözleriyle açıkladı; "Uzun zamandır bizimle olan uzun zamanlı bir çalışanımız vardı, emekli olmak istedi ve olacak. Onun yerine başkasını getirmenin bir anlamı yok."

Konu Windows mobil işletim sistemine gelince ise, Ballmer rakiplerinin gerisinde olduğunu kabul etti. Ve söylediğine göre Windows'un bu alanda liderlik ettiği bir zamanı da hatırlamıyor.

Microsoft ileriki zamanlarda mobil piyasasında nerelere gelecek bilinmez ancak rakipleri oldukça dişli ve işi oldukça zor görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

bence Microsoft telefon alanında lider olmaya çalışarak işletim sistemindeki yerini kaybetmesin. Daha iyisini yapamıyorsan bırak daha iyisini yapanlar yapsın. Sen de iyi olduğun işi yap.

İşletim sisteminde de yenilecek az kaldı.

hemde baya bir zor

Ne güzel ya bu adam gerçekleri görüyor ve dile getirebilecek kadar cesur. Bir kere de Apple'ın Jobs'u "evet multitasking'i tam olarak beceremiyoruz, flash'ı koymaktan tırsıyoruz, cihazlarımız hep kullanıcıları kısıtlayıcı özelliklerde oldu" dese, "eksiklerimizi say say bitmez ama bizim karizmamız var ve tek özelliğimiz dayanıklı cihazlar üretmek" dese gözüm açık gitmeyecem.

bence Microsoft telefon alanında lider olmaya çalışarak işletim sistemindeki yerini kaybetmesin. Daha iyisini yapamıyorsan bırak daha iyisini yapanlar yapsın. Sen de iyi olduğun işi yap.
*-------
neden kaybetsin ki ?
Mobile ekibi farklı, server ekibi farklı , embedded ekibi farklı zaten bünyesinde bir sürü platform var ve hepside farklı ekiplerden oluşuyor. Aynı kişiler yapmıyor ki :)

---
hemde baya bir zor
---
Yoo adamların elinde office, outlook gibi bir ürün varken bunu ön plana çıkartıp. FW ile mobile yazılım konusunda biraz reklam yapması wm 7 üzerinde ki yazılımların sayısını arttırır. Bu da yeterli bir durum.

iPhone bu kounda avantajı hem yazılımı kendi yapması hemde donanım üretici olması. WM için ise diğer firmaların donanımlarına bağlımlı kalması kötü bir durum.

windows mobil bu alanda rakip cok birde apple google gibi devler var bunların hızına nasıl yetişecek birde bunların app store olayları var adamlar herşey satıyor store da yazılım e kitap film mp3 aklına ne gelirse sende varmı böle bişi yok şimdilik nokia bile ölü uykusundan uyandı hi-end kullanıcıyı kaybettim bali orta seviyeyi kaybetmeyeyim diye ovi store u actı şimdi yeni yeni oyun mp3 falan başladı yakında kitap ve ceşitli yazılımlarla geliştirirse orta seviyenin kralı olabilir bugünün hi-end cepleri 2 yıl içinde orta seviyeye düşecek ozamanda alan kullanıcılara herkezin hazır olması gerekecek...

her pcde yüklenilmiş olarak gelen MS telefonda biraz tekliyor demek ki.

Windows bazen tutturamayabiliyor ama tutturduğu zamanda bir anda nelerin değiştiğini piyasayı takip eden herkes iyi biliyor.. :)

04:43 te yazan arkadaş,

jailbreak edince multitasking yapıyor telefon... bunu mu beceremiyorlar? Hayır, sadece kullanıcı deneyimi daha iyi olsun diye kapatıyorlar, desteklmesine rağmen!
flash'ı koymaktan niye tırssın, ne anlamı var?
Kısıtlayıcı özellikler neden var sence hiç düşündün mü?
Ne eksiği var Iphone'un? FAZLASI çok, eksikleri GEREKSİZ olan şeyler...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play