Sudan çıkıp alev alan cep telefonu pili

Yanan elektronik cihazlar kervanına bir üye daha katıldı; ama bu kez olay biraz farklı...

  • Ümit Öncel
Sudan çıkıp alev alan cep telefonu pili
İşte sudan çıkmış balığa dönen pilin marifeti...

ABD'li bir adam için sıradan bir çamaşır günüydü. Çamaşırları makineye attı, makine yıkamayı bitirince de sepete aktardı. Fakat aradan biraz zaman geçince içeriden gelen garip bir yanık kokusu ilgisini çekti ve çamaşır sepetine yöneldi. Sepeti biraz kurcalayınca içerisinde nemli kıyafetler, alev almış bir HTC pili ve kullanılmaz hale gelmiş bir kot pantolon buldu.

Adam, dalgınlıkla HTC Touch Pro'sunun pilini kotunun arka cebinde unutmuş ve çamaşır makinesine atmıştı. Makineden çıktıktan sonra ise alev alan pil, sepet içerisinde ufak çaplı bir yangına neden oldu. Adam, pilin orijinal HTC pili olduğunu ve yan sanayi ürünü olmadığını söyledi. Yanan kot için ise yorum yapmadı...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

demekki neymiş bundan sonra htc touch promuzun pillerini yıkamayacakmışız

"Yanan kot için ise yorum yapmadı..."
Ben yapiyim :) Yazık olmuş :)

ya saçmalık. pil bu nihayetinde ve üstünde elektrik var ıslanınca büyük ihtimalle kısa devre yapmış ve eğer bataryanın içinde kablo var ise büyük ihtimalle plastiği erimiş ve böylece pil deşarj olana kadar kısa devre yaparak ısınmaya başlamış... her ne kadar düşük voltajlı gibi görünsede kısa devre yapmaya başladığı zaman gerçekten kumaşı rahatlıkla yakacak kadar ısı çıkarabilir bir pil... (benim başıma geldiydi kısa devre yapan bir motorola bataryası ordan bilirim...)

Öyleyse ne yapmıyoruz ?? HTC Touch Pro pillerini bir daha asla yıkamıyoruz , ben kaç kez uyardım bu cihazın pillerini yıkamayın diye ama beni dinleyen kim !

Bu işin sonunda daha ilginci ABDde eğer kitapçıkta bataryayı yıkamayın yazmıyorsa dava açıp tazminat alabilir :) Kitapçıklardaki saçma uyarıları bu yüzden koyuyorlar.

hayır hayııııırr
bundan sonra; sadece htc touch promuzun pillerini yıkamayacakmışız değil,
yıkadıktan sonra kot pantolonumuzun sol arka cebinede koymuyacağız

Yanan kot için ise yorum yapmadı... :))

Adam, dalgınlıkla HTC Touch Pro'sunun pilini kotunun arka cebinde unutmuş vay be...

HTC Touch Pro'sunun nun kalitesinden şüpemiz yok zaten kabahat sahibinde sen nasıl arka solcebine koyarsın bu pilinde bir haysiyeti var isyan etmiş bea...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir