Surface Pro 2'yi bozarsanız yandınız!

Eğer bu tableti alırsanız ve o, bir gün bozulursa, işte o zaman yandınız demektir!

Microsoft Surface Pro 2'yi aman bozmayın!

Elektronik ürünlerin nasıl tamir edilebileceği yönünde başarılı bir rehber sitesi olan iFixit.com, daha önce Microsoft'un ilk Surface Pro'suna yaptığı gibi, bu defa da Surface Pro 2'yi masaya yatırdı ve içini açtı. Gördükleri karşısında en düşük notlardan birini alan Surface Pro 2, satın aldıktan sonra bozulursa gerçekten başınız dertte görünüyor.

Daha önceki tabletinde de olduğu gibi oldukça sıkışık ve dar alanda bulunan materyallere sahip olan Surface Pro 2, parçalara ayrılmakta oldukça zorluk çıkartıyor. Yaptığı adım adım uygulama sonucunda Surface Pro'dan sonra bir kez daha bu kanıya varan iFixit.com uzmanları, Microsoft'un yeni cihazını "tamir etmesi en zor cihaz" olarak ilan etti. Birbirine sıkıştırılmış ve sabitlenmiş materyallere sahip olan Surface Pro 2, bir parçası hasar gördüğünde tamir edilmesi halinde farklı alanlara da kalıcı hasar vermenize neden olabilecek yapıda görünüyor.

iFixit.com uzmanları tarafından "tamir edilebilirlik skoru" 10 üzerinden 1 olarak etiketlenen Surface Pro 2'nin, satın alacak kullanıcılar tarafından oldukça dikkat edilmesi gereken bir tablet olduğu açık.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Kaç kişi telefonunu veya tabletini kendisi tamir ediyor ki zaten...

@25 Eki 2013 12:53 mesela ben, garantisi bitmişse hiç acımam ama önce dissambly videolarına bakarım

@25 Eki 2013 12:53 Bu yorumundan ötürü seni tebrik ediyorum. Ben de bozulan aletleri makineye koyuyorum. o tamir ediyor. Nasıl olsa bozulan makineleri insan tamir edemez ya.

Servis düşüsün.

@25 Eki 2013 13:15 katılıyorum servis düşünsün saçma sapan bir haber başlığı olmuş artık alıştık zaten chip online bu tür saçma başlıkları seviyor :D

@25 Eki 2013 13:15 Garanti bitiminde de sen düşünürsün...

Başlığa bak çay demle! sanki ben tamir ediyorum. Resmen o iFixit midir ne karın ağrısıysa, microsoft u karalamak için uğraşmış. Fenerbahçe ye dondu microsoft. Herkes mi duşman arkadaş! =p

sanki kendiniz tamir ediyorsunuz. ayrıca o kadar sıkışık olması iyi dizayn edip o kadar şeyin küçük tablete sığdırabilmenin göstergesidir..

microsoft`u eleştirmeyin microsoft`tan hissem var dünyanın parasını kazanıyorum hatta gelecek aya apple`dan da hisse alacağım şimdiden apple`a laf söyletmem ona göre!

Microsoft Surface Pro 2 ' den söz ediyoruz . Bilgisayarlarda kullanılan en son windows sürümünün aynısı kullanıyor hatta ve hatta pro versiyonunu kullanıyor ( Windows 8.1 Pro 128 bit. ) İntel Core i5 işlemci Intel HD Graphics 4400 ekran kartı 4/8/16 GB DDR3 bellek yani ram 64/128/256/512GB lık depolama alanı sunan ve tüm bunları da piyasadi diğer tüm tabletlerle bir kaç milimetrelik aynı boyutlarda olmasına rağmen gerçekleştiren bir tabletten söz ediyoruz .Siz ne olamasını bekliyordunuz ki ? Her önüne gelenin tamir edebileceği basit bir donanım basit bir kombinasyon zincirimi ? :)

@25 Eki 2013 15:47 Her ne kadar Microsoft fanı olsam da 128 bit derken?

@25 Eki 2013 21:12 ıntel core degıl ıntel haswell var dha ıyı ve guclu

Microsofta vurun abalıya tarzı bir yaklaşım içerisindeler. Apple dergi ve forumlara iyi para yediriyor anlaşılan. Tableti tamir edecek değiliz ama pilini ssd değiştirmek isteriz buda en kolay surface 2 de kimse bundan bahsetmiyor

Vaio tap 11 daha iyi

Aynen ben ya bozar ya yaparım. zaten iki yılı dolduran ürün demode oluyor. tamir parasının yerine üzerine ekler yenisini alırım. Ama bu tableti kimse bana satamaz

15 47 biraz abartmışsın

macbook pro bile 1 puan aldı. Bu iFixit i bazen anlamıyorum.

iki yil boyunca servis dusunsun. benim iphoneum bozuldu yapamadilar mecburen yenisini verdiler.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir