Tabletler, geri dönmeyi başarabilecek mi?

Bir zamanların kapış kapış giden tabletleri, şimdilerde düşüş yaşıyor. Peki bir gün geri dönecekler mi? Bu iddiaya göre evet!

  • Ercan Uğurlu
Tabletler, geri dönmeyi başarabilecek mi?

Bundan yaklaşık 2 - 3 yıl öncesine kadar birbiri ardına piyasaya çıkan tabletler, şu sıralar büyük sessizliğe gömülmüş durumda. Şimdilerde tablet piyasasında hareket yaratan iki marka, kuşkusuz Apple ve Samsung. Apple iPad ile Samsung da Android'li tabletleriyle ürün sirkülasyonunu rutine oturtmuşken, diğer markalardan pek ses yok. Global pazarda satış noktasında büyük düşüş söz konusu. Özellikle Windows tarafında... Fakat IDC'nin açıklamalarına göre bu gidişat değişecek. 2018 yılı tabletler için yeni bir umut ışığı vadediyor.

IDC'nin açıkladığı raporlara dayalı tahminlere göre, 2018 yılı tabletler için bir dönüm noktası olacak. Özellikle Windows tabanlı tabletlerin pazar payını arttıracağı yönünde tahminler mevcutken, Android'de ciddi bir gerileme yaşanması bekleniyor.

Açıklanan tahmin verilerine göre Android tabanlı tabletler 2020 yılına kadar yüzde 9 dolaylarında kayıp yaşayacakken, bu rakamın iOS'ta yüzde 1 kayıp şeklinde olacağı düşünülüyor. Buna karşın Windows tarafında ise yüzde 11'lik kazanç bekleniyor.

Elbette bunlar şimdilik tahmin. Tablet kullanımına büyük darbe vuran büyük ekranlı telefonlar ve hibrit laptop'ların da o dönemdeki durumları tablet pazarını olumlu / olumsuz etkilemeye devam edecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

kendileri kaşındılar halkı kandırdılar çoğu insan tableti çocukları için aldı ve aldıklarına pişman oldular çünkü hafızalaraı düşük 8 gb ram çoğu ve sistem kullanıyor en az 5 gb geri ye bir şey kamlıyor asphalt 8 yüklüyorsun facebook twitter bir kaç oyun daha v.s hafıza bitiyor ve biz gidip hafıza kartı alıyoruz fakat hafıza kartıda bir işe yaramıyor çünkü hafızaya atman için root gerekli ve garanti dışı kalıyor hadi garanti dışını geç root herkes yapamıyor ve tabletler mecburen çöpe gidiyor.

Tabletler, geri dönmeyi başarabilecek mi? Evet, sadece adı değişecek ''Draje'' olacak!

Ben tabletleri çok pratik, çok kullanışlı buluyorum. Nete girmek, film ve video izlemek, oyun oynamak bir keyif.

Siz kafam kadar telefon yapın sonra tabletler satmıyor deyin milleti kandırın dandik tabletlerle ram rom sıfır bir cihaz işlemci en adisini kullanın falan sonra neden satmıyor ben küçük telefon aradıkça ortalıkta kafam kadar telefon satıyordunuz gerçi halen satıyorsunuz ama dönerse lenovo döner yoga tabletler benim bile dikkatimi çekmeye başladı 3. nesil bomba gibi geliyor

17:14 hıhı 8 gb ram çoğu evet.

Tabletler taşıma konusunda çık iyiler. Latoplara göre piş ömürleri de çok iyi. Fakat notebook'un yerini tutmuyor

Windows tabletler iyidir. 100-300 GB arası SD kartı al ve tak, netten portable'leri indir ve çalıştır tamamdır. Ben böyle yöntem buldum valla rahatım. Oyunları da kaldırıyor. PES 2013 çalıştırdım. Adobe Illustrator, Camera 4D, Autodesk Maya, Adobe Indesign, Adobe Photoshop, ... dilediğin kadar portableleri varsa SD kartla çalıştırmak mümkün. Hem kurulumsuz! Telefonlara Android ve iOS, Tabletlere Widows, Laptoplar ve Manaüstülere Mac, Windows ve Linux tercih edilir. Hepsi bu. Düşünmeden almayınız

bence devir 2si1 arada devri takıcaksın pc olacak sökeceksin tablet olacak asus t 100 tarzı 13 inc uygun fiyata çıksa piyasada ne tablet kalır ne pc

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play