Tarayıcı savaşlarının önemli ismi can sıkıyor

Tarayıcı savaşlarının önemli ismi, büyük ümitlerle yayınladığı yeni sürümden oldukça dertli...

  • Ümit Öncel
Apple'ın tarayıcısı Safari sorun yaşıyor!
Safari kullanıcıları şu sıralarda hayatlarından pek memnun değiller...

Apple'ın her zaman en önemli silahlarından birisi ürünlerinin sağlam olmasıdır. Fakat bu durum firmanın yeni tarayıcısı Safari 4 ile birlikte tartışmaya açılmaya başladı. Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar Safari 4 ile ilgili şikayetlerini dile getiriyorlar. Pek çok kullanıcı Safari 4'ün her 10 dakikada bir çöktüğünden şikayet ediyor.

Apple'ın Safari ile ilgili konuların tartışılabilmesi için açtığı özel forum şu anda bu tarz şikayetlerle ağzına kadar dolmuş durumda. Apple'dan ise henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Kullanıcılar bir yandan tahmin yürüterek tarayıcı ile ilgili çökme problemlerini çözecek yöntemler denerlerken, diğer yandan ise Apple'dan konuyla ilgili bir açıklama veya daha iyisi bir çözüm bekliyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 27 Yorum

interneti reseteleyince geçio o olay

Kesinlikle safari 4 sureklı cokuyor kapanıyor sekmeler delı edıyor ınsanı 3 cok ıyıydı acıl bır yama lazım...Bende bıtek bende oluyor sanıyodum :S

Ben yükledim ama silmek için 10dk bekleyemedim :D
Bu yüzden bilemicem :D

Ve Takılma Problemleri
İE Yi Bile Aratıyor

2 gündür windows 7 ile test ediyorum şu ana kadar hiç bir hataya rastlamadım

Apple Her Zaman Kendi Kendine Gelin Güvey Oluyo. Yok Mac Pc den daha iyiymiş zart zurt.

safari görsel özellikleri kuvvetli bir tarayıcı fakat mac sistemlerle uyumlu bunu MS te ifade edip yazılı olarak kayıt altına almış bu yüzden çökmesi normaldir ben en yi tarafıcı firefox 3.5 beta sürümüdr

Övdüğünüz Safarinin hali ortada. Internet Explorer 8 derim başka birşey demem. IE Forever.

Eğer herkes anladığı işi yaparsa zaman geçtikçe yapmış olduğu işin daha iyisini yapmaya başlar. Anladığın işle uğraşmayıp, anlamadığın işe burnunu sokarsan şaşırıp kalırsın. Herkes herşeyi iyi yapamaz. Bunu herkesin bilmesi lazım. Yazılımcı yazılımıyla, donanımcı donanımıyla uğraşsın. Bu şekilde hareket edilirse insanlara söyleyecek laf bulmak kolay olur.

kurması ayrı dert.kaldırması apayrı....

ben bir süre önce kurdum çok garip geldi bir türlü alışamadım bu safariye yarım saat sonra felan sildim

Safari bu sürümüyle ilk defa windwows'a entegre olmuş gibi gözüküyor. Sayfa açma hızı hakikaten inanılmaz. Forum sayfalarını açış hızı firefox ve ie8'den çok farklı. Ama tabiki eksikleri var ben çökme problemiyle hiç karşılaşmadım ama download manager bulamadım henüz. Ayrıca addon desteği henüz yok. Safari Mac sistemi dışında piyasaya tutunamayacak bir tarayıcı. Firefox duruken safari kullanılmaz:)

En iyi tarayıcı opera. Ondan başkasını tanımam. Hem cepte hem pc de. İe hikaye

Apple tam anlamıyla test etmeden mi yayınlamış tarayıcısını. Merak ettim doğrusu. Her 10 dk.da bir çöktüğü söyleniyor çünkü. Şaşırtıcı. Apple, iPod ve iPhone yapsın onun dışında bir şeyden anlamıyorlar çünkü. :D

benim pcde tüm tarayıcılar 10 dk de bir çöküyor anlamadım gitti

ie firefox ve opera disinda diger hepsi hikaye
operayi kulanmanizi tavsiye ederim, denemekten zarar gelmez eminim favori tarayiciniz olacaktir

firefox forever

bazen tasarımlarımı çalışıyormu diye bakarken giriyorum rahat 1 saat safaride işlem yapıyorum hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım rahat rahat çalışıyor ama bazen flash playerlarda aşırı işlemciye yüklenip kapanıyo oraya yüklenmeleri lazım ayrıca birde ram kullanımına

safari opera fln hikaye 1-firefox 2-ie8

Aynı motoru kullanan Chrome da bir o kadar sorunlu. Webkit'in Javascript ve CSS motoru standartlara uygun işlemiyor. Hızlı yapacağız diye o kadar çok şeyi yanlış yorumluyor ki, bunu Firefox, Opera, IE kullanan bir çok kişi farkedecektir girdikleri sitelerde.

Son zamanlarda yeni cikan hangi urun saglam cikiyorki?
al sana ie8 tek kelimeyle berbat donmalar durmalar duraksamalar hic eksik olmuyor

Bizim sistemlerimiz mükemmel bi şey olmaz çökmez PC gibi değildir MAC.

firefox ta birşey farkettim çubuğa direk chip yazıp enter a bastığınızda direk bu siteyi açıyo yada diğer sitelerde de öyle ne yazarsanız orayı açıyo çok güzel bir özellik diğer tarayıcılarda denedim çalışmadı

Safari nin her surumunu ilk cikisinda denerim acaba duzeltmisler mi diye her seferinde uninstall etmem 10 dakikayi bulmaz, v3 v4 hep ayni hizsa hiz ama alet cokuyor kardesim.

IE8 - Mozilla 3.x Sürümleri - Safari 4. Hepside birbirinden dandik durumda. Chrome hatrı sayılır şekilde hızlı. Fakat oda yeni sekme açtığında bütün girdiğin siteleri gösteriyor. Ayarınıda bulamadım, belki de yok. Mozilla Firefox 'un en iyi sürümü 2.x idi.

Opera kullanın. Firefox'un tükettiği RAM ve yavaşlık sorunlarından kullanın. Bir Windows kullanıcısı olarak Safari'ye hiç gerek yok bence.

Bu kadar sık çöken bir tarayıcıya hangi akla hizmet oturumu kurtarma modu koyulmaz, şaşıyorum doğrusu..

Sen de yorum yaz