Tasarıma önem veren iOS 7'deki küçük hata!

Takvimin 1 Temmuz'u göstermesiyle birlikte, Apple'ın iOS 7'de atladığı ufak hata da ortaya çıktı!

  • Zeynel A. Öztürk
Tasarıma önem veren iOS 7'deki küçük hata!

Tasarımı Jony Ive'nin elinden çıkan iOS 7, minimalist stiliyle sadelik sevenlerin beğenisini şimdiden kazanmış durumda. Ancak Apple'ın tarih simgesinde dikkat çeken küçük bir hata var: Takvim uygulamasındaki "1", tam ortada durmuyor.

1 Temmuz'un gelmesiyle beraber Apple'ın takvim uygulamasındaki "1"in tam ortada durmadığı, biraz sağda durduğu bazı kullanıcıların gözünden kaçmadı. Daha önce iOS 5'te de kendisinden bahsettiren ve bir süre sonra Apple tarafından onarılan sorunun nedeni, belki de "1" karakterinin beklediğimiz gibi dik gövdesine göre ortalanmıyor olması.

Bakalım Apple, iOS 7'de simetriye dikkat edenleri rahatsız edecek bu küçük sorunu ne zaman giderecek...

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

bu mu yani haber şimdi fark edilmiyor bile

Buda sorun mu

işte bu yüzden artık iphone kullanmıyorum. çünkü takvimdeki 1 in ortada durması çok önemli.

Bence ortada. Çünkü üstten kuyruğu var. ortalansa kuyruk sola çok yanaşmış olurdu

Ne kadar gereksiz haber yaptığınızın farkında mısınız acaba?

ay ne kadar önemliymiş ayol

Yine bir Chip haberi yine bir hayal kirikligi! iOS 7 'nin hazirlik asamasindaki Beta 2 surumu oldugunu bile bile bundan hic bahsetmeyip sanki iOS 7 nin son surumunde var olan bir hataymis gibi gosteriyor olmaniz ve surekli Apple hakkindaki durusunuz biz okuyuculari cidden sizi gerek buradan gerekse de derginizi gidip her ay alip takip etmekten gun gectikce vazgeciriyor . İyi yayinlamalar !

Bu nasıl iştir bende sandım bir ay falan atlamış iyi güldüm valla

neresi beğenilmiş saçma saçma bir çizimden başkası değil gözü yorması bile yeter... madem beyaz temalı yaptın bari siyah temalı da yap ne olacak ki?

Cok buyuk sorun :)

Birakin simdi zorunuza gitti dimi aplle ciler kendinizi cip e tas atarak mi avutuyorsunuz.Cok komik bir durumdasiniz.

Bak bu olmadı Apple!!! Bardağı taşıran son damla bu oldu. Hep Android' in mükemmelliğini kıskanırdım. Artık Android' e geçiceğim. Teşekkürler CHIP biz kullanıcılarına böyle aydınlatıcı bilgiler verdiğin için. İlk çıktığı günden beri ios ile karşılaştırıp okuyucuyu %50 ios çular android çiler olarak saflara ayırdığın için bir de. Hüloooğğğ demek istiyorum.

Aman tanrım hemen satacağım telefonumu nasıl böyle bir hata yapılabilir!!!

çok da önemli bir hata değil bence

Habei okuduğum anda elimdeki kahve fincanını yere düşürdüm şaşkınlıktan, sonra ellerim titreyerek telefonuma baktım ve haykırdım "AMAN ALLAHIMM GERÇEKMİŞŞŞ"..... Ve en son hatırladığım olay o idi. Şuan hastaneden yazıyorum şoka girmişim yeni kendime geldim.. Hüloooooooooğğğğğ

Okullar ne zaman açılacak ya :)

Bu haberi sabah okudum ve iphone 5 imi satıp Galaxy S4 aldım. Artık hiza problemi olmayacak. Teşekkürler CHİP, alalh tuttgunuzu altın etsin. AMİN.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost