Telefonlardaki en büyük sır!

Ne müstehcen mesajlar, ne de çıplak fotoğraflar... İşte cep telefonlarında saklanan en büyük sır!

Telefonlardaki en büyük sır!

Telefonlardaki seks sohbetlerini silmek üzere çalışan bir mobil uygulama olan Clean Master'ın yaptırdığı araştırmaya göre, insanların telefonlarını çaldırmaktan korkmasına neden olan büyük sırların bir sıralaması ortaya çıktı. Buna göre, çoğu insan özel ya da müstehcen mesajlarının ortaya çıkmasından çok, telefonda sakladıkları çıplak fotoğraflarının açığa çıkmasından korkuyor. Ancak ABD'de 1.000 kişiye, telefonlarında sakladıkları en büyük sır sorulduğunda, birinci sıraya çıplak fotoğraflar bile değil, çok başka bir sır yerleşmiş.

ABD'liler çıplak fotoğraflarının başkaları tarafından görülmesinden rahatsız olmazken, %25 oranla birinci sırada "finansal veriler" geliyor. Yani ortalama bir Amerikalı, ne kadar para kazandığının bilinmesinden çok rahatsız oluyor. Her ne kadar dünya Amerikalıları büyük otomobilleri, gösterişli evleri, her şeyin büyüğüne sahip olma tutkuları ve gösteriş meraklarıyla tanıyor olsa da, mesele tam olarak ne kadar kazandıklarına gelince iş değişiyor. Öyle anlaşılıyor ki, pahalı bir yaşama sahip olarak gösteriş yapmayı seven Amerikalılar, iş vergi dairesinin tüm finansal verilerine ulaşabilecek olmasına gelince, büyük çekince yaşıyorlar. 

Çıplak fotoğraflarından rahatsız olanların oranı ise sadece %8. Araştırmaya katılan 1000 kişi, süper model bedenine sahip özgüveni çok yüksek Amerikalılar olmalı, yoksa bu sonuçların biraz daha farklı olmasını beklerdik.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Herkes sapık değil işini düşünenlerde var :)..

Sömürgeci yada başka yollardan para kazandıkları için olabilirmi? yada devlet ağır vergiler altında ezmezinden korkuyor olabilirlermi?

Bu demekki uygulama bizi izliyor

@16 Ara 2013 10:38 Anket "yaptırdı" diyor, başka bir firmaya vs.

Resme bakacak olursak pek öyle görünmüyor ya neyse :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir