The Last of Us 14 Haziran'da Türkiye'de!

Oyun severlerin merakla beklediği, ödüllere doyamayan bu oyun, Türkçe altyazıyla yakında Türkiye'de!

The Last of Us 14 Haziran'da Türkiye'de!

Sony, PlayStation3 (PS3) için tüm dünya ile aynı anda Türkiye'de de 14 Haziran 2013 tarihinde piyasaya sürülecek olan The Last of Us'ı Türkçe altyazılı bir şekilde çıkarıyor. Yılın en çok beklenen ve bir tür "survival action adventure" oyunu olan The Last of Us, Uncharted serisinin de yapımcısı Naughty Dog tarafından geliştirildi. Eğlence dünyasındaki yerini almaya hazırlanan The Last of Us, daha piyasaya sürülmeden oyun dünyasından yaklaşık 25 adet ödül alarak, ciddi bir başarı kazandı.

Heyecan verici bir hikâye

 

Oyunun hikayesi, "cordyceps" isimli mantarın, dünya üzerinde milyonlarca insanın ölümüne yol açmasından 20 yıl sonrasını konu alıyor. Mantar'ın yol açtığı yıkım, sadece insanların ölümü ile sınırlı kalmayıp, geride kalanların da mutasyona uğramasına neden oluyor. Değişimden etkilenmeyen ve hayatta kalan insanlar ise hayatlarını karantina bölgelerinde geçirmek zorunda.

Amerika Birleşik Devletleri ordusu, zehrin etkili olduğu şehirlere derhâl askeri müdahale etme kararı alıyor. Bu durum, hayatta kalmış ve virüsten etkilenmemiş insanların karantina bölgelerine doğru yol almalarına sebebiyet veriyor.

 

Eski bir karaborsacı olan Joel de karantina bölgesine doğru yol alanlardan biri ve eski bir dostunun 14 yaşındaki kızına (Ellie) bakacağına dair söz vermiş durumda. Böylece Joel ve Ellie'nin hikâyesi de bu şekilde başlamış oluyor. Zorlu maceraları boyunca mutasyona uğramış ve leşlerle beslenen insanlarla mücadele edecekler. Bunun yanında tehlike teşkil eden bölgeleri temizlemek amacıyla gönderilen askerlerle de uğraşmak zorunda kalacaklar.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bir zombi li oyun daha.

hangi tür oyun olursa olsun eğer Türkçe dil desteği varsa hemen alıyorum. oyuna bir anlam - heyecan katıyor. yoksa boş laflarla dolu sağır gibi oyun oyamaktan sıkıldım :D

asrın oyunu geliyoorrr.....

Resmi görünce aklıma Lara Croft geldi nedense!

Sen de yorum yaz