ThinkPad X1 Carbon Nisan'da satışa sunulacak

Levono, hafifliğiyle öne çıkan 14 inç'lik ultrabook'unu Türkiye'de piyasaya sürüyor!

ThinkPad X1 Carbon Nisan'da satışa sunulacak

Lenovo, dünyanın en hafif 14 inç kurumsal ultrabook'u olarak adlandırılan Yeni ThinkPad X1 Carbon'u Nisan ayında pazara sunuyor.

Cihaz, farklı kullanım modlarında kişiselleştirilebilir klavyeyi, hızlı şarj teknolojisi, darbelere dayanıklılık, sesli kontrol ve hareket algılamayla  buluşturuyor.

Kişisel bir klavye

Cihazdaki yenilik ise kişiselleştirilebilir klavye. Tasarımda fark yaratan X1 Carbon'un yeni kişiselleştirilebilir klavyesinde, kullandığınız aplikasyona göre fonksiyon tuşları değişiyor. Altı satırlı sıvıya dayanıklı klavyede tuşlar, yazma doğruluğunu ve konforunu artırırken, alttan aydınlatmalı klavye ise karanlık ortamlarda kolayca yazı yazabilmenizi sağlıyor.

Eller yukarı

Yeni ultrabook ayrıca, ses ve hareket kontrolünü aynı anda sağlayarak, kullanıcıların PC'leri ile alıştıkları şekilde bağlantı kurmalarına imkan sağlıyor. Sesli kontrol ve 10 farklı hareket algılama özelliği ile cihazda ekrana dokunmadan sunum hazırlamanın keyfini çıkarmanız mümkün!

Karbon sayesinde ince, hafif ve dayanıklı

Karbon sayesinde ince, hafif ve dayanıklı

Yeni X1 Carbon'u bu kadar farklı kılan özelliklerinin başında malzemesi var. Dış yüzeyi, alüminyum ve magnezyum alaşımının yerine uçak ve yarış arabaların yapımında kullanılan karbon fiberden üretilen cihaz, darbeye karşı dayanıklı... En zorlu koşullardaki 8 askeri testten geçmiş olması da bunu kanıtlıyor.

Net renkler

Yüksek ekran kalitesi ve üstün dokunmatik deneyim de Yeni X1 Carbon ile tüketicilere sunuluyor. Yeni WQHD'lik ColorBurst ekran teknolojisi sayesinde yüksek çözünürlüklü resim ve görüntüler çok daha net... İster film izlerken ister sunum hazırlarken elde edilecek görüş açısı ve çözünürlük kullanıcılara iyi bir görsel deneyim yaşatıyor.

Bir saat içinde %80 şarj

Yerinde durmayı sevmeyen beyaz yakalılara da Lenovo'nun güzel haberi var. Yeni X1 Carbon, sahip olduğu "hızlı şarj" teknolojisiyle cihaz,  sadece 35 dakikada %80 şarj olarak, ofis esaretine son veriyor. Dokuz saate ulaşan pil ömrü ve opsiyonel 4G özelliğiyle X1 Carbon, kullanıcıların artık benimsediği mobil çalışma tarzına uygunluk gösteriyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bari kaç gram onu öğrenseydik

ağırlık 1360 gr. olarak veriliyor karbon kasası haricinde hafifliği veya donanımı ön plana çıkacak bir ultra book değil. http://shop.lenovo.com/tr/tr/laptops/thinkpad/x-series/x1-carbon/#tab-teknik_Özellikler

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir