Toshiba dizüstülerde problem

Üzerinde Sony bataryalar bulunan Toshiba dizüstü bilgisayarların bataryaları geri çağırıldı.

  • Selçuk İslamoğlu

Şirket tarafından yapılan açıklamada yangın riski taşıması nedeniyle güvenliği öne sürerek üzerinde Sony batarya bulunan Toshiba dizüstü bilgisayarların bataryalarının geri toplanmasına karar verildi.

Aralık 2005'ten sonra üretilen bataryalarda bu soruna rastlanırken son 10 ayda piyasadan 10.000 kadar batarya paketinin geri çekilerek bunlardan 5100 tanesinin kusurlu bulunduğu ve değiştirildiği bildirildi.

Sony ise geçen sene 9.6 milyon PC bataryasını aşırı ısınma nedeniyle yangına sebep olabileceğini düşünerek piyasadan toplamıştı. Sony adına açıklamada bulunan şirketin basın sözcüsü de geçen seneye oranla bu sefer toplanan miktarın daha az olacağını ve bunun şirkete mali yönden etkisinin de azalacağını ifade etti.

Bilgi için:
Çağrı Merkezi : 0212 340 60 80 / 444 TOSH

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

allahtan dizüstüm yok he boyuna patlıyolar

bi toshiba dizüstüm olsada patlasa

bunları piyasaya surulmeden once hic mi ar-ge'den gecirilmiyor.. Nedemek 9.6 milyon batarya piyasadan toplanıyor. Bu zamana kadar boyle bi sorun oldug farkedilmemismiydi yoksa isin icinde baska bıse mı var ?

bu pillerle olamadıgı belli ama alternetif bir şeyler bulmaları gereklı artık

benim toshiba patlamadı daha :)))) patlasa yenisini verir adamlar nasıl olsa. adamalarda aşırı ii bir teknik servis var :P

yinemi patlama haberleri acele çıkartıyorlar sonuda böyle oluyor işte.

Şu meşhur piller şimdide Toshiba da patlak verdi desenize

Adam akıllı bir pil üretmeleri lazım.Ne yanacak ne ısınacak.Olmuyo böyle.

sonynin bütün ürünleri sorunlu zaten. o yüzden uzak duruyorum

ya aslında yorumlara baktım da herkez farklı kafadan ne kadar iyi dime kaç tane düşünce demokrasi bu işte. ğiller ise abi valla bu sony de bişi var ya. sorun baya oluyo uzak durmak deilde kontrol ettirilerek almak gerekir..

ben 3 sene evvel aldım toshiba, bu sıcaklık sorununu o zamandan bu yana çekiyorum, ancak bu saatten sonra toshiba elimdeki laptopu alacak değil ya, garanti filan kalmamış, of ki ne of!

bu haberi yazdığınız için saolun bnm sormak istediğim laptopumda batarya sorunu var ve geri vermeye götürdüğümde bana yenisini mi yoksa parasını mı geri verecekler toshiba mx40

ya bu A2001BP nin bataryası da sony mi bilen varmı

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost