Trend Micro, e-posta şifreleme pazarında

Güvenli mesajlaşmada yeni bir adım: Trend Micro tanıttığı yeni ürünlerle e-posta şifreleme pazarında

Güvenli mesajlaşmada yeni bir adım
E-posta şifreleme: Güvenlikte yeni trend

Trend Micro, E-Posta Şifreleme İstemcisi 5.0 ve InterScan Messaging Hosted Security (IMHS) için e-posta şifreleme ürününü tanıtarak e-posta şifreleme çözümleri pazarına girdiğini duyurdu. Trend Micro E-posta Şifreleme teknolojisi ile işletmeler, gizliliği koruyarak yasal uygunluğu sağlayabiliyorlar. Kimlik Tabanlı Şifreleme (IBE), Açık Anahtarlama (PKI) teknolojisinin neden olduğu sıkıntıları engelliyor.

Küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler için tasarlanan çözüm, e-postaları geçerli e-posta adreslerine göre şifreliyor. Bunun için alıcının önceden kaydedilmesine ya da yönetim sertifikasına gerek duyulmuyor. Böylece hedef alıcı, şifrelenen e-postayı kolaylıkla açabiliyor.

İşletmelere birçok kolaylık sunan e-posta işlevi, doğası gereği bazı güvenlik riskleri de içeriyor. Standart e-posta istemcileri, kullanıcı e-postalarını bir sunucudan diger bir sunucuya aktarırken şifrelenmemiş iletişim protokolleri kullanarak açık bir metin olarak gönderiliyor ve şifrelenmeyen e-posta, İnternet üzerinden gönderen kişiden alıcıya giderken güvenlik riskleri yaratıyor. İşletmeler iç ve dış iletişimlerinde gizliliği ve yasal uygunluğu (HIPAA, SOX, GLBA, PCI ya da İngiliz Verilerin Korunması Kanunu gibi) sağlamak ve fikri mülkiyet haklarını korumak için e-postaların şifrelenmesine ihtiyaç duyuyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

gmailde böle bir atak yapsa ne iyi olur.

Trend Micro bir atağa kalktı bakalım. bu sıralar adını çok duymaya başladım. umarım pazara farklılık getirmeye devam eder.

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
Güvenli mesajlaşmada yeni bir adım
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir