Twitter'da "piksellendirme" dönemi yakın!

Hükümetin Twitter'da "zararlı" içerikleri gözden uzak tutmak için keşfettiği yöntemi kimse çözemedi!

Twitter'da "piksellendirme" dönemi yakın!

Türkiye'deki Twitter'a erişim engeli kalkmış olsa da hükümet, sosyal ağ içindeki belirli içerikleri sansürlemenin çeşitli yollarını arıyor. Hükümetin internette tartışılmaya başlanan son fikri ise hayli ilginç.

İletişim Bakanı Lütfi Elvan'ın yaptığı yazılı açıklamaya göre "Twitter ve Türkiye, zararlı içeriği piksellendirmek üzere" bir anlaşmaya varmış bulunuyor. Elvan'ın piksellendirme ile içeriğin görüntüsünü buzlandırmayı kastettiği düşünülüyor.

Twitter'da herhangi bir gönderinin "piksellendirilmesine" şimdiye kadar rastlanmadığından, bunun nasıl gerçekleştirileceği merak konusu. Ancak Elvan, "piksellendirme" ile Tweet'leri gizlemeyi kastediyor da olabilir.

Twitter, son olarak geçtiğimiz hafta, hükümet tarafından vergi kaçırmakla suçlanmıştı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bu durumdan dolayı Twitter'ın "peşinde olduğunu" söylemiş, bu açıklama Facebook ve YouTube'un da kanunları çiğneyip çiğnemediği konusunu gündeme getirmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

arkadaşım ben bu şeyden tiksinmiyorum böyle bir filtre de kullanmak istemiyorum eğer uygulamadan vazgeçilmemesi durumunda tib ve btk' ya bağlı sağlayacımın internet aboneliğinden de vazgeçerim

Sene olmuş 2014 adamların uğraştığı şeye bak. Yazık. Orta çağdaki kitap yakmalardan ne farkı var?

Sene olmuş 2014 adamların uğraştığı şeye bak. Yazık. Orta çağdaki kitap yakmalardan ne farkı var?

Sonuçta algoritma üzerinden yapılıyor. Ters mühendislik eninde sonunda gerçekleşir.

Sonuçta algoritma üzerinden yapılıyor. Ters mühendislik eninde sonunda gerçekleşir. Ayrıca, birini buzlarsın ikisi, ikisini buzlarsın dördü çıkar. Aynı Moore yasasında olduğu gibi...

hayatları karartma adamları,kendi kalpleri gibi...

En azından modern bir yöntem.

twiter facebook bize ikinci dünya ülkesi muamelesi yapamaz!!!

@18 Nis 2014 16:33 iki değil o, üçüncü dünya ülkesi

@18 Nis 2014 16:33 2. dünya değil 3 dünya ülkesi muammelesi yapıyor, herkes hakettiği muammeleyi görür zaten

"Twitter, son olarak geçtiğimiz hafta, hükümet tarafından vergi kaçırmakla suçlanmıştı." Zaten tek dertleri de bu değilmiydi ? Milleti koruma vs. bunlar lafta. Asıl dert istediğini istediği gibi yayından kaldırmak ve daha fazla parayı (ülke piyasasına girmeden) Ayakkabı kutularına doldurmak.

@18 Nis 2014 16:55 Bir işadamının 400 milyon lira vergi borcunu durup dururken silmişler. Dertleri vergi olmasa gerek, haklısın.

@18 Nis 2014 16:55 ya arkadaş yani sallama için özel bir çaba sarfediyor olmalısın yani yoksa bir çırpıda insan bu kadar saçmalayamaz. bi bitmediniz ha.

Küçük bir alana o alana sığandan çok daha büyük harfler yerleştirirseniz o harfler okunamayacaktır :) Mesela bu yazdıklarımız 100 punto olduğunu düşünün ;)

kljsdgkjlsdgkjsdkjg iyimiş ?!??:=)

Adamsınz adam! serefsızlere yer yok...

Twitter birde devlete vergimi verecekmiş hale bak

çapulcular doluşmuş yine

Browser'ınıza twitter anti-pixel eklentisini kurarsınız olur biter.

en fazla kelimeleri filtreler b i z d e b o s l u k l u y a z a r ı z :)

Tvitirda kim oluyo ülkemize posta koyuyor. Iyi yapmislar

iyide, artık toplumun önemli bir kesimi ahlaksızlığı içine sindirmiş durumda. artık önemli kişilerin uygunsuz hallerini yayınlasalarda ne o önemli kişilerde, ne de taraftarlarında bir utanma veya bir oy kaybı olmayacak. Bu şekilde sansüre artık ihtiyaçları yok. Açık açık ta çoğu şeyi yapıyorlar. Ben bu çabayı anlamıyorum?!?

Kimisini vergi borcu bahane edilip şirketleri elinden alınır kimisininse 600 milyonluk borcu silinir. Bu ülkede hala vergi vermemeyimi bahane ediyorsunuz.

tayyibe kurban olsunlar

Sen de yorum yaz