Twitter, mesaj göndermenin patentini aldı!

Twitter'ın tek sahibi olmayı başardığı bu patent, teknoloji dünyasını korkutacak kadar "geniş"!

Twitter, mesaj göndermenin patentini aldı!
Ancak kimseye dava açmayı düşünmüyor

Twitter, 2007'de başvurusunu yaptığı bir patentin sahiplik hakkında kavuştu. Patent, Twitter'in nasıl çalıştığına dair bilgiler içeriyor.

Twitter'a "cihazdan bağımsız mesaj dağıtımı platformu" olabilme hakkı tanıyan patent, aynı zamanda Twitter'a SMS, anında mesajlaşma, e-posta, web formları ve birçok kullanıcıya aynı anda mesaj göndermeye izin veren API'lar gibi hizmetlere dava açma hakkı kazandırıyor.

Ancak Twitter'ın Apple veya Samsung gibi bir patent savaşına girme, davadan davaya koşturma gibi bir niyeti yok; en azından şimdilik... Twitter, her şirket gibi buluşlarıyla ilgili patent başvurularında bulunduklarını, bu patentleri gelecekte de nasıl kullanabileceklerini düşündüklerini söylüyor.

Teknoloji endüstrisinin böyle geniş bir patentin Twitter'in eline geçmesine nasıl bir tepki vereceğini yakın zamanda göreceğiz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Patent kavgalarından uzak dur canımı ye

Bu patent işi iyice çığrından çıktı, bence bu işe bir düzen oluşturulmalı, böyle olacak gibi değil... Mahkemeye veren verene... Kılınızı kıpırdatsanız patent ihlali oluyor...

Yakında twitter de saçmalamaya başlar o zaman.

Durmuş, durmuş, onikiden vurmuş..

bu pantent olayına bir cozum bulurlar ya yoksa teknolojiye resmen balta vuruyolar

Dua edelim de Twitter Apple'ın eline geçmesin. Burada da en sevdiği işi yapar.

@21 Mar 2013 23:27 Firmaların ve insanların (Gerçi dünya üzerinde kendine insan diyebilen biyolojik köleler çoğunlukta ama neyse) birbirine saygılı olması ve çıkarlarının en tepesine geleceği daha iyi bir hale getirmeyi koymaları sayesinde ancak bu sorunlar ortadan kalkabilir. Yine söylediğiniz gibi Apple gibi saçmalayan firmaların eline geçmemesi dileğiyle... Bilge Baykuş / Wise Owl

Bakalım gelecek ne gösterecek bu teknoloji çılgınlığı nereye kadar gidecek.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir