Twitter #music hizmete girdi; ama...

Alışkanlıkları değiştireceğini iddia eden yeni hizmet yayına girdi. Ama şimdilik bizi pas geçerek...

Twitter #music hizmete girdi; ama...

Twitter'ın hem internet üzerinden hem de iPhone uygulaması olarak kullanıma sunduğu müzik hizmetinin, müzik paylaşımını baştan tanımlayacağı iddia ediliyor. Hizmet sayesinde genç müzisyenler dinleyicilere doğrudan ulaşacaklar. Tanınmış müzisyenlerin takipçileri, hayran oldukları müzisyenin dinlediği parçaları tanıma fırsatı bulacak.

Müzik parçaları iTunes, Spotify and Rdio bağlantıları şeklinde paylaşılacak. iTunes üzerinden sadece ön dinleme yapabilirken eğer Spotify ve Rdio üyeliğiniz varsa tüm parçayı dinleyebileceksiniz. Twitter, müzik veri tabanını genişletmek için farklı içerik sağlayıcılarla görüşmeye devam ettiklerini açıkladı. Hizmeti kullananlar müzik parçalarını dinlemek için ayrı bir uygulamaya geçiş yapmak zorunda kalmayacak, o işi de #music üstlenecek.

Bu haberi okuduğunuz sıralarda çoktan kullanıma sunulmuş olan uygulamadan faydalanabilmek için bir süre daha beklememiz gerekecek. Çünkü #music öncelikle ABD, Kanada, İngiltere, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda'da kullanıma sunuluyor. Twitter zamanla diğer ülkelerin de hizmete dahil edileceğini ve Android uygulamasının geliştirilmekte olduğunu söylüyor.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Gelse sasırırdım :D normal birşey

@19 Nis 2013 21:35 Herseyi indirmeye alismis topluma birsey gelmesini beklemek :(( 5 milyonluk Isvec Norvec ve Finlandiya bizden önce bir cok hizmeti ve dil destegini aliyor. Nedenini bir düsün istersen?

korsancılar bu kadar fazla olursa tabi olmaz...

Android'e geç gelmesini korsan yüzünden anlıyorum da Windows Phone'a neden hala destek yok? Xbox Music-Zunu ile çok güzel bir ortaklık yapabilirlerdi...

@20 Nis 2013 12:57 android korsan demek değil korsan kullanan bizimkiler...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir