Uçakta korku yaratan Wi-Fi adı!

Bir garip Wi-Fi hotspot adı yüzünden ortalık karıştı, uçak iki saati aşkın süre gecikti!

  • Levent Öztürk
Wi-Fi hotspot adı yüzünden 2 saat geç kalktılar...

Avustralya'daki bir Qantas uçuşu, endişe yaratan bir Wi-Fi hotspot adı sebebiyle iki saatten fazla ertelendi. The West Australian'ın söylediğine göre QF481 uçuşundaki bir yolcu, "Mobile Detonation Device" (Mobil Patlatma Cihazı) adlı bir Wi-Fi hotspotu fark etti ve mürettebattan birini uyardı. Bu cihazın hangi mobil cihaza bağlı olduğu veya nerede bulunduğu ise bilinmiyordu.

Ekip üyesi, kaptanı bilgilendirdi ve yolculara bir mesaj yayınlandı. Yolcu John Vidler'ın yayın aracına söylediğine göre pilot, uçağın kalkabilmesi için öncelikle cihazın bulunması gerektiğini söyledi. Adını vermek istemeyen bir başka yolcu ise Yahoo7'ye bu sorunun, uçuş eğlence sistemine bağlı bir hotspottan kaynaklandığını söyledi. "Bir saat geçtikten ve kimse ortaya çıkmadıktan sonra Wi-Fi büyük bir alanı kaplamaktaydı, yani terminaldeki bir kişiden kaynaklı olması da mümkündü."

Bu olay yaşandığı sırada 18:50 uçuşu Melbourne'daki uçuş alanındaydı. Uçak, bir süre sonra güvenli olarak belirlendi Perth için yerel saat ile 21:55'te uçuşuna başladı. Uçak, Perth saati ile 23:15'de güvenli bir şekilde iniş yaptı.

Qantas, bu sorunun uçuşta yaşandığını doğrulamakta ve uçağın gerekli incelemeler yapıldıktan sonra güvenli olarak belirlendiğini söylemekte.

Ancak bu duyurunun ardından bazı yolcular endişelenmiş ve uçağı terk etme kararı almışlardı. Söylenenlere göre Qantas, bu yolcular ile ilgilenmekten memnundu. Uçakta bu yolcuların da bagajları bulunduğu için, bu durum da gecikmeye ekleme yaptı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Korkaklıkta üst levellar bunlara bizim yetişmemiz çook ama çok zor. Uçakta wi-fi açmışta isimlerini okumuş da yolda nasıl yürüyor bunlar acaba merak içerisindeyim

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost