Ücretsiz, sistem dostu Panda Cloud AntiVirus

Panda'nın internette barınan anti-virüs yazılımının yapımı tamamlandı. İndirme bağlantısı burada...

  • Halil Mollaoğlu
Panda Cloud AntiVirus: Final sürüm hazır. İndirin!
Panda Cloud Antivirus: Bulutta virüs tarayıcı.

Güvenlik firması Panda Security, bulut bilgi işlem (cloud computing) tabanlı virüs tarayıcısının nihai sürümünü yayımladı. "Cloud Antivirus" işini internet sunucuları üzerinden hallediyor ve böylece PC'nizin kaynaklarını daha temkinli kullanıyor.

Bu iş için ufak bir istemci programın sisteme kurulması gerekiyor. Sonrasında bu istemci internet aracılığıyla firmanın sunucularına bağlanıyor. Ağa sürekli bağlı olunması sayesinde Panda'ya göre anti-virüs yazılımını güncelleme süreci gereksiz hale geliyor. Ayrıca sunucularda en yeni tanıma rutinleri ve virüs tanımlama dosyaları halihazırda bulunuyor; böylece kullanıcı en iyi seviyede korunmuş oluyor.

Sistem Nisan ayında halka açılmıştı ve şimdiye kadar beta sürecinden geçiyordu. Fakat sistemi kullanmak için yeterli miktarda internet bant genişliğinin bulunması gerekiyor. Yoksa tarama işlemi sırasında problem çıkabilir.

Program ve hizmet ücretsiz olarak sunuluyor; fakat "Panda Cloud Antivirus"ü kullanmak için kurulum işleminden sonra üreticinin web sitesine girip ücretsiz olarak kaydolmanız gerekiyor.

Download: Panda Cloud AntiVirus 1.0 Final

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Denemek Lazım Tesekkürler Chipciyim :)

Windows Ve İntel Kullanan Arkadaslara Saygılar :)

İyice kafam karıştı artık..Şu ücretsizlerin hangisi iyi, hangisi daha az iyi :)
Gerçi dikkatli kullanınca pc yi hepsi yakın gibi.

Kesinlikle çok başarılı bulduğum ücretsiz bir araç.

mydigitallife özellikleri niye sizde yok ki...

ASLINDA merak ettiğim şey şu :
acaba PANDA daha ne kadar zaman bu ücretsiz hizmete devam edecek? ve bu büyük sunucu potansiyeliyle çok geniş bir bağlantı gücünü daha ne kadar sağlayacak?

belki iyi bir sistemdir ama ileride çok kullanılmaya başlandığında aynı anda bölgesel yüklenmelerde sonuçlar ne olur? --- yani aynı anda tüm istanbul bölgesi virüs taraması yapacak ve acaba bu veri yoğunluğunu TTNET kaldırabilecek mi? yada PANDA sunucuları bu potansiyele göğüs gerebilecek mi?

INTEL PC - NVIDIA WE WINDOWS KULLANAN HERKESE SAYGILAR

bulut bilgi işlem...

Başka isim bulamamışlar, isim kıtlığı vardı sanki!!

tek kelimeyle "saçmalık"

edip çiftçi görende zanneder antivirüs yazılımı uzak masa üstü bağlantısı kurup tarama yapıyor alttarafı yeni bir bilgi olunca yük biniyor oda en fazla 15 sn sonra yük kalkıyor. çok saçma bir cevap yazıyorsun.
bu yazılım ücretsiz kalacak ücret alınmayacak aynı antivir gibi ama şuda var kısıtlı sürüm diğer platinium ve global protectiondaki özelliklerden mahrum.

ne gerek var, bilgisayara kurulan virüs tarayıcı yazılımı güncellemeleri her 1 dakikada kontrol etsin yeter ;)

bu av yi kullanan var mı tavsiye eden var mı, koruyuculuğu nasıl acaba?

kotayı çok doldururmu acaba sonuçta sürekli bağlı kalacak

Tüm virüs önleme programları performans arttırıcı ve bilgisayar registry repair programları yani aklınıza gelebilecek her türlü zararlı yazılım önleme ve hataları giderme programlarını kullandım en iyi iki konfigürasyon panda cloud antivirüs ve error repair profesyoneldir

Sen de yorum yaz