Ucuz bellek kartı alacak kadar zengin misiniz

Ucuz ve isimsiz bir SD bellek kartı almak, ne kadar doğru bir seçim? Cevap, bu testte gizli...

  • Onur Seven
Ucuz bellek kartı alacak kadar zengin misiniz?

Kredi kartı büyüklüğünde ve dünyanın en küçük bilgisayarı olan Raspberry Pi'nin performansını artırmak için yapılması gereken en etkili şey, pek çok cihazda olduğu gibi mümkün olan en hızlı microSD kartı satın almak. Ancak Midwestern Mac üzerinde yayınlanan hız karşılaştırma sonuçları, kartların performansları arasında büyük oranda farklılıklar olduğunu ortaya koyuyor.

Bir düzine microSD kart Raspberry Pi ile test edilirken, ucuz ve no-name kartların,  markalılara oranla önemli ölçüde düşük performansa sahip olduğu tespit edildi. Fiyat ve performans faktörü göz önüne alındığında ise kazananın, piyasada 10 dolar gibi bir ücretle satın alınabilecek Samsung EVO + Class 10 olduğu görülüyor.

Yapılan test tamamen kapsamlı bir test sayılmaz ancak ortaya koyduğu bir gerçek var: İsimsiz ve ucuz kartlara para harcamak yerine, bilinen markaların kartlarını almanız her zaman için daha iyi bir tercih olacaktır...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

owc envoy da baya hızlıymış

@08 Aralık 2015 16:19 ssd yani Harddisk olduğu için. Kıyaslama için koymuşlar. En hızlısı SanDisk extreme gibi gözüküyor.

Eger LAN baglantisi varsa SD kartin hizi sorun olmaz. Kendi etherneti ile 11.8 MB/s, gigabit ethernet ile 27.5 MB/s veri transfer hizi var.

Sandisk almayın kaliteli ama yavaş çok yavaş 128ultra yazmada 7mb anca ulaşıyor ama büyük dosyaları kesintisiz atarken resim müzik atarken 3mb kadar düşüyor sandisk pişmanlıktır

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play