Ucuz elektrikli araç: Solo geliyor!

Bu garip görünümlü araç, ucuz bir elektrikli araba isteyenlerin imdadına yetişecek!

  • Ali Ruhi Öztürk
Ucuz elektrikli araç: Solo geliyor!

Son zamanlarda hesaplı bir araba bulmak oldukça zor; özellikle de el yakmayan elektrikli bir araç bulmak neredeyse imkansız. Ama Kanada'lı şirket Electra Maccanica bu durumu Solo adlı yeni aracıyla değiştirmeyi planlıyor. 2017'de Amerika'da piyasaya sürülecek olan Solo'nun fiyatı 15.000 dolar civarında olacak ve Amerika'da piyasadaki en ucuz araç olan Nissan Versa'dan 4.000 dolar daha ucuza satılacak. Ancak Solo'nun küçük bir sırrı var, o da sadece tek koltuğu olması.

Piyasadaki diğer elektrikli araçlar daha normal arabalar gibi görünürken Solo'nun "tuhaf" bir tasarımı var. Ön kısmı modern bir arabaya benzerken, arka kısmı sanki Photoshop'ta sıkıştırılmış gibi görünüyor. Arkada tek tekerleği, önde ise iki tekerleği olan bu araba aslında motorsiklet klasmanına giriyor ve bazı ülkelerde kask giyerek kullanmak gerekebilir. Fazla hız yapmazsanız tek şarjda 160 km yol katedebiliyor. 220 wolt'luk bir çıkışta 3 saatte tamamen şarj olabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

İş görmez...raporu verdim. :)

Tam bana göre bir araba :)))

46 bin TL çok ucuzmuş gerçekten :D

bunların sorunu da şarj olma süresi. 3 saat şarj olmasını beklemek biraz saçma. herkesin evinin önünde şarj istasyonu olması gerekir ve elektriğinin fiyatından bahsetmiyorum bile. 160km de çok uzun bir yol değil.

Kimse bu arabaya o kadar para vermez.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play