Uzaylılara mesaj gönderme şansı

Uzaydan 35 sene önce gelen bu "mesaja" cevap vermek istiyorsanız elinizi çabuk tutun...

Uzaylılara mesaj gönderme şansı

Dünyanın 1977 yılında uzaydan gelen bir "mesaj" aldığını UFO meraklıları bilirler. Ohio State University'de Big Ear Observatory tarafından kaydedilen sinyal, 72 saniye sürmüştü. Yay takımyıldızı yönünde gelen sinyalin ne olduğu, şimdiye dek tatmin edici bir biçimde açıklanamadı.

Şimdi ise National Geographic, "Wow!" adındaki bu sinyale yanıt vermenin zamanının geldiğini düşünüyor. Wow! sinyali, ortam radyasyonundan 30 kat daha güçlü idi ve şimdiye dek tekrarlanmadı. Kullanıcılardan toplu bir cevap vermesini isteyen National Geographic ise, bu mesajları dünyanın en büyük radyo teleskopuyla uzaya geri göndermeyi planlıyor: "#chasingufos hashtag'i ile bize bir mesaj tweet'leyin. 29 Haziran'da tüm tweet'leri 8P ET'den gece yarısına dek toplayacağız." "Ardından Wow! sinyalinin 35. yıldönümünde tüm bu tweetlerin dijital paketlerini bir araya getirerek onları dış uzaya ışınlayacağız."

Uzaylılara mesaj göndermek isteyenler, 140 karakter veya daha kısa bir mesaj olması kaydıyla bu aracı kullanabiliyorlar.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

türkçe mesaj göndersek kabul ediyorlar mı :D

@29 Haz 2012 00:39 SEN NEDİYON UZAYLILAR ZATEN TÜRK:) O DEĞİL DE İLK KEZ DUYDUM BEN BU 35 YILLIK MESAJI....HAYRET...

wow sinyalı çok meşhur ancak sadece 72 saniye sürdü.. dünya dışı canlı ve akıllı bir kökenden gelse idi , daha uzun süre gözlenmesi yahut tekrarlanması gerekli idi. bunlar olmadı. akıllı yaratıklar nerede olduklarını bildirmek istiyorlar ise sadece 72 saniye süren "mesajlar" yollamazlar.. maalesef.

@29 Haz 2012 04:08 72 saniye senin için kısa gelebilir ama onların teknolojisiyle ne anlama geldiğini bilemezsin

türklerin mesajları okumazlar inşallah :D

ben İngilizce yolladım :-D

İnsan acınası bir ırk, stop. Kendinize etkileşime geçecek başka bir gezegen ve adam gibi bir medeniyet bulun, stop. Bir dost, stop...

twitter kullamsaydım olurduda şimdi uaylılar için hesap ı açtırayım

selam uzaylı biz dostuz. hep siz mi yapacaskınız lan

Merhaba uzaylı dostlarım, allahın selamı ve rahmeti üzerinize olsun, nasısınız iyisiniz inşallah. Buralara hiç ugramıyorsunuz, sizleri hep bi kütahya porselen aracılıgıyla görebildik, bitsin bu sıla bitsin bu gurbet gelin artık.... diye bir mesaj göndereyim teker teker damlarlar :)

keşke GORA' da ki tecavüze uğrayan uzaylı komutan LOGAR' ın dedesi akılarına gelmese... o zaman işimiz iş yani aywayı yedik...

slm ben uzaylı :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir