Vista SP2 RC sürümü yayınlandı. İndirin!

Microsoft, Vista Service Pack 2'nin nihai sürüm adayını nihayet yayınladı. İndirme bağlantısı burada

  • Selim Öztürk
Vista Service Pack 2'ye bir adım kaldı!
Vista SP2 RC: Final sürüm için son adım da atıldı...

Microsoft, bir süredir merakla beklenen Windows Vista'nın Service Pack 2'si için RC sürümünü, yani nihai sürüm adayını nihayet kullanıcılarına sunduğunu duyurdu. Yaklaşık bir hafta önce SP2 RC'nin yayınlanma tarihiyle ilgili olarak herhangi bir zaman dilimi açıklamayan ve sadece 'çok yakında' demekle yetinen Microsoft, bu haberimizi yayınladıktan yaklaşık 1 hafta sonra nihai sürüm adayını kullanıcılara sunmuş oldu.

Windows Vista dışında Windows Server 2008'i de kapsayacak olan SP2 RC ile ilgili Microsoft'tan yapılan açıklama ise şöyle: "Bugün itibariyle Windows Vista ve Windows Server 2008'i kapsayacak olan yeni Service Pack 2'nin RC sürümünü yayınlamış bulunmaktayız. Windows Updater'e ulaşmadan önce SP2'yi test etmek isteyen kullanıcılar, artık bu paketi sistemlerine kurabilecekler."

Geniş kapsamlı güncelleştirmeleriyle birlikte kullanıcılara sunulan yeni Service Pack 2 Release Candidate sürümünü indirmek için tıklayın.

Not: Henüz SP2 RC sürümü Türkçe desteği sunmuyor. Açıklamaya göre, kısa bir süre sonra aralarında Türkçenin de bulunduğu 31 dili destekleyen yeni bir dosya indirilmeye sunulacak...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

hayırlı olsun

vistayı düzeltemez bu vista düzelmesi için çekirdek baştan yazılması gerekiyor ama service pack tarihinde böyle bir şey yok.

korsan vista kullananlara bi problem cikacakmi peki?

ben türkçesini updateden indirdim . sp1 i ön koşul olarak istiyor ,pek fark göremedim

Türkçe Desteği Sunmuyorsa Şuanlık Yükleyemeyiz Anlamına Geliyor.

Aklıma bir şey takılıyor.Microsoft devamlı Service pack çıkarıyor,fakat mac işletim sisteminde hiç böyle birşey duymadım.Acaba windows'mu tam olarak kararsız açığı var yamanıyor.Yada mac işletim sistemi, bu service packlerle windows'un gerisinde mi kalıyor,güncel bir işletim sistemi olamıyor mu?

benim pc vista görünümlü xp bende bu yamayı indirmem gerekir mi yani bana bi faydası dokunurmu yardımcı olursanız sevinirim

benim pc vista görünümlü xp bende bu yamayı indirmem gerekir mi yani bana bi faydası dokunurmu yardımcı olursanız sevinirim
06 Mart 2009 Cuma, 09:17

sana bir faydası olmaz.

arkadaşlar türkçesi var bunun ve Service Pack 2 Release Candidate deneme sürümüdür ... test yanii :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play