VLC'yi Android'de şimdiden deneyin!

VLC Player'ı Android cebinizde denemek ister misiniz? Cevabınız evetse, işte bunun kolay yolu...

  • Zeynel A. Öztürk
VLC'yi Android'de şimdiden deneyin!
Android'li cebinizde şimdiden deneyebilirsiniz

VLC Media Player, çokluortam içeriğini yürütmede en başarılı programlardan bir tanesi. VLC'yi ünlü yapan en önemli özelliği ise birçok video ve ses biçimini sorunsuz bir biçimde açabilmesi.

VLC geliştiricileri, yazılımı Android'e getirmek için çalışmalarını sürdürüyorlar. Ancak Android cihazınızda VLC için sabırsızlanıyorsanız, size sunabileceğimiz bir çözüm var. XDA-Developers sitesinde yayınlanan gayri-resmi VLC Player sürümünün APK dosyaları indirilebilir durumda.

Resmi olmayan bu VLC player'ı kurabilmek için Android 2.3 veya Android 4.0'a sahip olmanız gerekiyor ve sadece şu çipsetler destekleniyor: ARMv6/ARM11, ve ARMv7a/Cortex-A8/NEON ARMv7a/Cortex-A9. Hangi işlemciye sahip olduğunuzu bilmiyorsanız, Android Asistant adındaki uygulama ile kolaylıkla keşfedebilirsiniz (System Info > Basic Hardware Info > Processor yolunu izleyin).

Android için Gayriresmi VLC Player APK dosyasını bu adresten indirebilirsiniz (Attached Files bölümüne kaydırın).

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

uzun zamandır var...

xda dan başkası yalan android için :D

uuu yalnız vlc hakikaten sağlamdır zaten bilmeyen yoktur ve Android'te de aynı performansla iş görecekse bu mükemmel bir haber bizler için! :) Android için çok sayıda video uygulaması var fakat biri videoyu iyi gösterirken sesi bozuk oynatıyor, ötekinde tam ekranda oynatım sırasında en boy oranı dengesizken diğerinde kontroller saçma oluyor vs..yani bir türlü tam anlamıyla başarılı bir uygulama yakalayamadık. Ben şuan kendi video oynatıcısını ve MX video player uygulamasını kullanıyorum ama dediğim gibi bazen birini bazen ötekini kullanmak zorunda kalıyorum hala..Aslında Android'in kendi video oynatıcısı gayet başarılı da yalnız tabi format sıkıntısı olabiliyor bazen, gene de güçlü bir cihazınız varsa çoğu 3.parti uygulamadan daha iyi.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost