Vodafone: 3G'ye değil, faturalara sınır!

Vodafone, "Fatura Stop" uygulaması ile sürpriz 3G faturalarının belimizi bükmesini önlüyor...

3G kullanımına değil faturalara sınır geliyor

Vodafone Türkiye, 3G+ servislerinde uyguladığı müşteri dostu "Fatura Stop" uygulaması ile fark yaratıyor. Tüm Vodafone abonelerinin, 3G+ servislerini gönül rahatlığıyla kullanabilmesi amacıyla hazırlanan "Fatura Stop" uygulaması ile abonelerin yüksek faturalarla karşılaşmalarına izin verilmiyor.

Vodafone Türkiye Satış ve Müşteri Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sinan Kızıldağ Vodafone abonelerine özel hazırlanan "Fatura Stop" uygulaması ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Müşterilerimizi koruyan ve müşteri memnuniyetini ön plana çıkartan "Fatura Stop" ile tavan fiyat uygulamamızla abonelerimizin sürpriz fatura tutarıyla karşılaşmalarına izin vermiyoruz. "Fatura Stop" sayesinde, hem ön ödemeli hem faturalı abonelerimiz, standart tarife kullanımlarında ve aylık 250 MB, 1 GB ve 5 GB'lık 3G+ mobil internet paketi kullanımlarında veri aşımı gerçekleştirdiği taktirde belirlenen tavan fiyatının üzerine hiç bir ek ücret ödemeyerek –limitsiz- kullanım imkanına sahip oluyorlar. Özgürce interneti kullanmaya devam ederken, faturalarının tutarına sınır geliyor"

Fatura Stop ile örneğin 1GB'lık mobil internet paketinden yararlanan bir Vodafone 3G+ mobil internet abonesi, aylık 30 TL ödüyor. Abone, paket aşım ücreti olarak her 100 MB için 5TL ödüyor ancak "Fatura Stop" hizmeti sayesinde ne kadar veri kullanırsa kullansın, toplam faturası hiç bir şekilde ayda 100 TL'yi geçmiyor. Vodafone aboneleri bu sayede ayda 100 TL'ye limitsiz internet kullanma imkanına sahip oluyorlar.

Özetle Vodafone'un günlük internet paketlerinde maksimum 5 TL/35 kontör, aylık paketlerde maksimum 100 TL/ 700 kontör üstü tutarlar ücretlendirilmeyerek abonelere limitsiz kullanım imkânı sağlanıyor. Bu sayede Fatura Stop özelliği taşıyan internet paketlerindeki adil kullanım miktarı uygulaması ile faturaların aşırı yükselmesinin önüne geçiliyor ve faturaların abonelerin korkulu rüyası haline dönüşmesi engelleniyor.

Vodafone 3G+ tarifeleri

Ön Ödemeli Abonelikler Bağlantı Hızı Fiyat Paket Aşım Ücreti Fatura Kontrolü
Standart Tarife 1.0 Mbps'ye kadar 0,005 Kontör /1 KB - 35 kontör/gün
Aylık 250 MB 1.0 Mbps'ye kadar 70 kontör 35 kontör/100MB 700 kontör/Ay
Aylık 1 GB 7,2 Mbps'ye kadar 175 kontör 35kontör/ 100MB 700 kontör/Ay
Günlük Limitsiz 7,2 Mbps'ye kadar 35 kontör - -

---

Faturalı Abonelikler Bağlantı Hızı Fiyat Paket Aşım Ücreti Fatura Kontrolü
Standart Tarife 1.0 Mbps'ye kadar 0,09 Kr /1 KB - 5 TL/günlük
Aylık 250 MB 1.0 Mbps'ye kadar 10 TL 5 TL/100MB 100 TL/Ay
Aylık 1 GB 7,2 Mbps'ye kadar 30 TL 5 TL/100MB 100 TL/Ay
Aylık 5 GB 7,2 Mbps'ye kadar 45 TL 5 TL/100MB TL 100 TL/Ay TL
Günlük Limitsiz 7,2 Mbps'ye kadar 5 TL - -

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

zaten kota aşım ücretinden 70 TL alıyorlar bu durumda (100-30). 30 TL öderken faturanın 95TL gelmesi kalp krizi için birebir zaten.

her ay 100 TL mi ev kirasımı veriyoruz bu ne !

AVEA'nın ve Turkcell'in müşteri-düşmanı tarife ve hizmetlerinden sonra Vodafone'dan bunu duymak güzel. Son günlerde 3G ile popülaritesini artıran bir Operatör.

Tebrikler Vodafone.

turkcell 'de limiti aştın mı her 1 GB için 50 lira fazla fatura geliyo. Helal olsun Vodafone'a.

Ehhh kötünün iyisi!

turkcellde sanırsam limit 400tl falan ve 400tl yi aştığınızda internet hızı kullanılmayacak kadar düşüyor.vodafoneda 100tl yi aşınca hız düşmesi mutlaka oluyordur yoksa kotasız kullanımın önüne geçemediklerinde vodafone un şebekesi kaldırmaz bence.

Yine inandırıcı değiller, madem bu kadar cömertler ise müşterinin istediği kotada sınırlandırsın. Mesela ben diyorum ki; benim kotam 7 gb.ı aştığı zaman beni uyarsın, veya ben ayda 40 TL.lik kullanmak istiyorum, bu sınır olsun, istiyorum. Böyle bir uygulama niye koyamıyorlar. çünkü işlerine gelmez. 100 TL az değil ki binlerce insan karambole düşebilir.

ben avea hattı aldım çünkü ttnet wifi veriyolar. wifi noktalarında internetden veri indirmek sınırsız. böylece evdeki kotalar dolmuyor.

sisin yaptıgınız iş ancak böle olur işte her bireyden 100 tl az mı be millletin kanını emiyolar dar bütçeliside buna abone oluyo yada mecbur kalan seyahat halinde olanlrda kullanıyo benim lanet olsun bu düzene tüğrkiyedeyiz şaşmamak lazım

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir