WeChat 100 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştı!

En popüler mesajlaşma uygulaması olma yolunda ilerleyen popüler araç, bunu da başardı!

WeChat 100 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştı!

WeChat, 100 milyon kayıtlı kullanıcı hesabı eşiğini aşarak uluslararası alandaki popülerliğini daha da pekiştirdiğini açıkladı.  Büyük ilgi uyandıran WeChat 5.0 güncellemesi ve küresel Lionel Messi reklam kampanyası gibi birçok önemli girişim de bu başarıda rol oynadı.

Dünya çapında en çok kullanılan beşinci akıllı telefon uygulaması

Son 3 ay içinde kayıtlı kullanıcı hesabı sayısını ikiye katlayan WeChat, GlobalWebIndex'in araştırma sonuçlarına göre dünya çapında en çok kullanılan 5. akıllı telefon uygulaması olarak belirlenmesinden kısa süre sonra 100 milyon kayıtlı kullanıcı hesabı eşiğine ulaşmış oldu.

En çok indirilen mobil sosyal uygulama

Uluslararası arenaya adım atmasından bu yana Asya'da büyük ilgi gören WeChat, birçok akıllı telefon işletim sistemi platformunda kullanıcı tabanının son dönemde muazzam bir artış kaydettiği Hong Kong, Hindistan, Endonezya ve Malezya'da çok geçmeden en popüler mobil sosyal uygulama haline geldi. Bu pazarların yanı sıra dünyanın diğer bölgelerinde de yoğun ilgi gören WeChat, Temmuz 2013'te Arjantin, Brezilya, İtalya, Meksika, Filipinler, Singapur, İspanya, Güney Afrika, Tayland ve Türkiye'deki App Store'lar üzerinden en çok indirilen mobil sosyal uygulama oldu.

WeChat ile mobil sosyal iletişimde yeni bir dönem

WeChat ile mobil sosyal iletişimde yeni bir dönem

WeChat uygulamasının arkasındaki şirket olan Tencent'in Uluslararası İş Grubu Başkan Yardımcısı Poshu Yeung, "Bu kadar kısa bir süre içinde 100 milyon kayıtlı kullanıcı hesabı eşiğine ulaşmamıza katkıda bulunan tüm kullanıcılarımıza teşekkür ediyoruz. Gerek bu kişilere gerekse gelecekteki kullanıcılarımıza yenilikler sunmaya devam edeceğiz. Bu yeniliklerden biri de, 2011 yılında uygulamaya dahil ettiğimiz türünün ilk örneği sesli mesajlaşma hizmeti Bas Konuş. Kullanıcı deneyimimizi bundan sonra da geliştirmeye ve zenginleştirmeye devam edeceğiz. WeChat, metin iletileri yaratmak, önemli anlarını paylaşmak ya da sesli ve görüntülü canlı söyleşilere katılmak isteyen kullanıcıların, bu hizmetlerin tümünden güvenli ve ücretsiz olarak yararlanmalarını mümkün hale getirdi" dedi.

Ünlüler ve önemli markalar da WeChat ailesinde

Bugüne kadar çok sayıda sanatçı, sporcu, ünlü ve önemli kişi, dostları, aileleri ve hayranları ile daha güçlü bir şekilde bağlanabilmek için WeChat'e katıldı. Nike, KFC, PlayStation gibi önemli markalar da, müşterileri ile temas kurabilmek için platformun 'Resmi Hesaplar' özelliğinden yararlanıyor. Yeni WeChat 5.0 güncellemesi ile hayata geçirilen etiket mağazasında çevrimiçi ödeme ve kullanıcı deneyimini zenginleştiren daha birçok iyileştirme sayesinde platform, basit bir mesajlaşma uygulamasının çok ötesine geçiyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

güzel reklam chip kardeş. nedense kimse kullanmıyor rehberimden.

@26 Ağu 2013 18:52 katılıyorum. Rezil bir uygulama.

100 milyon kayıtlı kullanıcı olabilir ama kullanan kaç kişi :)

WhatsApp Daha İyi WeChat ta Kimse Yok :D

Bb10 ada guncelleme getırseler guzel olcak

artık tanınadığın kişilerle yazışabileceğin mesajlaşabileceğin türde sosyal platformların iş yapmadığı aşikar.. wechat te patlar gider bir ara olur biter..

Rehberimden kimse yok :(

yaaa reklamlari bile gicik edioo kim o messimi neyse daha wechat reklamini gorur gormez kanali degistryom

sayı mühim değil, ohooo merak edip kayıt olduğum kullanmadığım onca şeyler var kiiiii

whatsappın platform desteği en büyük artısı. Nokia s40 desteği bile var. 190 kişilik listemde 50 kullanıcı var ki sabit hatlar da dahil buna.

En iyisi WhatsApp. Gerisi yalan.

Şu rakamlar hiç bir zaman gerçeği yansıtmıyor. 100 milyon kayıtlı kullanıcının kaçı aktif olarak kullanıyor? Çoğu merak edip hesap açıyor sonra kullanmıyor.

WhatsApp ile WeChat'i karşılaştırmayın WhatsApp'tan klasik olarak sadece telefon rehberinizdeki kişiler eklenebiliyor ama WeChat'te sadece telefon kişilerinizi eklemiyor ve belirli yeni özellikler mevcut WeChat sohbet uygulamasında örnek ; shake ( telefonu salla ), bottle ( denize şişe atma ), moments ( ana ekran profiliniz, paylaşılan gönderiler ), People nearby ( konumunuzdaki yer alan başka WeChat kullanıcıları'nı gösteriyor ), scan QR code ( kod çözücü ) ve add contacts ( bağımsız olarak kişi ekleme )

Sen de yorum yaz