Western Digital, SanDisk'i satın alıyor!

Depolama devi, hepimizin tanıdığı diğer bir teknoloji devini satın alacağını duyurdu!

  • Zeynel A. Öztürk
Western Digital, SanDisk'i satın alıyor!

Sabit disk üreticisi Western Digital, bellek yongası üreticisi SanDisk'i yaklaşık 19 milyar dolar karşılığında satın alacağını duyurdu.

SanDisk'in hisselerinin gelişme sonrasında yüzde 6,4 artarak 80 dolara ulaştığı, Western Digital'in hisselerinin ise yüzde 1,1 gerileyerek 74 dolara düştüğü bilgisi veriliyor. İnternete bağlı cihazlara ve daha uygun fiyatlı yongalara olan ihtiyacın artması, bunun yanında firmaların sağlayıcılarını birleştirme çabaları, bu sene yarıiletken sektöründe rekor seviyede anlaşmalara yol açmış bulunuyor.

SanDisk satın almasının değeri, Western Digital'in Çin'in desteğine sahip Tsinghua Holdings, Unisplendour biriminin yatırımı tamamlaması ve onaylamasıyla belirlenecek. Her iki firmanın yönetim kurulunda onaylanan satın almanın 2016'nın üçüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Satın almayla birlikte Western Digital, yalnızca SSD ve sabit disk çözümleri sunmakla kalmayacak, SD ve SanDisk'in diğer depolama hizmetlerini de sunabilir hale gelecek.

SanDisk'in taliplerinden birinin Samsung olduğunu bugünkü haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Ancak bu gelişmeyle birlikte Samsung, 2008'deki başarısız girişiminden sonra SanDisk hayali, bir kez daha suya düşmüş oldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

zaten depolama devi wd için iyi olmuş hibrit görebiliriz çok iyi haber.

@furkanb Hibrit almak hatalı olur. Katı disk dönemi çoktan bitti. 550 Mb/s SSD de alt limit M.2 1500 Mb/s ve 2016 da 3DXpoint 550.000 Mb/s tam bin katı olacak. 50 Mb/s Katı disk almak parayı çöpe atmak demek. Nvme vb teknolojiler 2016 da parlayabilir Kesinlikle Katı disk almayın

@21 Ekim 2015 19:23 Katı disk dönemini bitirdin, depolama için 1tb SSD fiyatı ne kadar? 1tb HDD fiyatı ne kadar? Bizde Windows için en düşük 120gb olanından aldık, keşke daha önce HDD dönemini bitirseydin, Senin fiyatlardan haberin varmı? 1tb SSD 1.300tl'den başlıyor. Buna kaç kişi ulaşıyorda, depolama için HDD dönemi bitti yazabiliyorsun?

@21 Ekim 2015 19:23 kullanimina gore degisiyor bence. Yani sahsen ben bazi program ve egitim setlerini yedekliyorum bunun icin kopyalama hizi pekde onemli degil. Yani 2tb diski 240tl ye almak varken depolamak icin neden 240gb diske 300-400tl veriyimki?

Beraberinde 128 GB SSD barındıran, 1 TB da HDD barındıran ancak bu SSD kullanıcı tarafından yönetilebilen (bellekleme amacıyla kullanılmayan) bir HDD yapsalar süper olurdu :)

@ttbpc zaten yapmıştı bunu. WD Black^2

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost