WhatsApp 1 milyar kullanıcıya ulaştı!

Telefonların vazgeçilmez uygulamalarından WhatsApp, bir kilometre taşını daha aştı...

  • Zeynel A. Öztürk
WhatsApp 1 milyar kullanıcıya ulaştı!

Nisan 2014'te 500 milyon aktif kullanıcıya, Eylül 2015'te ise 900 milyon kullanıcıya ulaşan WhatsApp, yeni blog gönderisinde "1 milyar kişinin" WhatsApp'ı kullandığını duyurdu.

Blog gönderisine göre Dünya üzerindeki 7 kişiden biri, artık WhatsApp kullanıyor. Firma geçtiğimiz günlerde yıllık 0,99 dolarlık ücreti kaldırdığını duyurmuş, buna rağmen gelir sağlamak için üçüncü parti reklamlara başvurmayacağını söylemişti. Uygulamanın tamamen ücretsiz hale gelmesinin kullanıcı sayısının 1 milyara ulaşmasında büyük bir katkısı olup olmadığı ise bilinmiyor. Ancak firma, daha da büyümek için "WhatsApp'ın hızını, güvenilirliğini, güvenliğini ve basitliğini geliştirmeye" devam edeceğini söylüyor.

WhatsApp'a göre uygulamaya katılacak "6 milyar insan daha var" ve "kalan yol oldukça uzun". WhatsApp, Şubat 2014'te Facebook tarafından 16 milyar dolar karşılığında satın alınmıştı. Hizmet, Nisan 2015'te sesli görüşme işlevini herkese açmıştı. Yakın gelecekte sunulması beklenen özellikler arasında ise videolu görüşmeler ve Facebook entegrasyonu bulunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Ben Whatsapp kullanmıyorum. Gereksiz. Ayrıca Mark yahudisine ait.

@02 Şubat 2016 14:51 Cahilliğiniz için teşekkürler

Facebook'a entegre zaten. Bilmem dikkatinizi çektiyse artık facebook'da tanıyor olabileceğin kişiler arasında sadece herhangi bir bağlantın olanlar değil, whatsapp'da ekli kişiler de çıkıyor. Fark etmemiş olanlar, bakabilirler.

Video lu hd görüntüsünün bağlatı donması olmaması için telefonun flahs ına samsung 950 pro sdd nindeki iops 300.000 okuma hızı 2.5gb gönder uptade yapmak için yazma hızının iops u 150.000 iops 1.5gb hızında telefonun flasına yapması gerek 16mpixel görüntü ön kamerada donmadan yazma hızları gönderir

LINE çok daha iyi bir program. Çok kaliteli sesli ve oldukça iyi görüntülü görüşme yapılabiliyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost