Windows 10 en yaygın sürüm olmaya aday!

Tahminler, Windows 10'un bugüne kadar en çok yüklenen Windows olabileceğini söylüyor!

  • Onur Seven
Windows 10 en yaygın sürüm olmaya aday!

Windows 10 tüm dünyada 29 Temmuz tarihinde yayınlandı ve sadece üç ay içersinde 120 milyon cihaza yüklendi. Gartner araştırma şirketi bu verileri göz önünde bulundurarak Microsoft'un en son işletim sisteminin, Windows XP ve 7'nin izinden giderek Windows'un en fazla yüklenen sürümü olmaya hazırlandığını öngörüyor.

Şirket, Microsoft'un Windows 7 ve 8.1 ücretsiz yükseltme teklifinin arkasındaki temel nedenin de bu olduğu düşünüyor. Ayrıca işletmelerin yüzde 50'sinin Ocak 2017'ye kadar Windows 10'a geçiş yapmış olacağını tahmin ediyor. Gartner başkan yardımcısı Steve Kleynhans "İşletmeler için biz bu geçişin altın yıl önceki Windows 7'den önemli ölçüde daha hızlı olmasını bekliyoruz" dedi.

Ayrıca şirket son işletim sistemine göç için diğer faktörlerin de etkili olacağını düşünüyor. Bunlardan biri de Windows 7 için verilen desteğin Ocak 2020 itibariyle sona erecek olması.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

bence efsane olmaktan çok uzak.. milletin neden xp ve windows 7 de ısrar ettiğini kurup kullanınca farkettim.

efsane 3310dur... uydurmayınız

@ttbpc yanlış o fotcuların tercihi. t28

En yaygın sürüm olacağı kesin zaten bunun için müneccim olmaya gerek yok. Windows 10 son Windows işletim sistemi. Windows 10'dan sonra yeni bir işletim sistemi çıkmayacak. Onun yerine Windows 10 üzerine küçük güncellemeler gönderecekler. Ama Windows 11, 12 çıkmayacak. Bundan bir 10-15 yıl sonra yeni bir Windows çıkmayacağı için Windows 10 doğal olarak en çok kullanılan işletim sistemi olacak. İnanmayanlar araştırabilir. Bizzat Satya Nadella'nın açıklamalarını aktarıyorum.

Windows 10 (TH2) gibi güncellemelerle bazen bazı şeyleri yüzüne gözüne bulaştırsa da, öngörü 2017 olsa da, 2020'lere gelindiğinde hiç kuşkusuz işletim sistemi olarak kesinlikle bilgisayarların 3/4'ünde kurulu olacaktır. Umarım beklentiler ve Microsoft'un resmi açıklamalarına bağlı kalınır ve son işletim sistemi olur, bilişimin gelişmesine paralel uyumlu güncellemeler yolu ile düzenli entegre edilir. Mac, Unix, Linux ve türevleri vs. de gereklidir, onlarda oransal olarak yerini koruyacaktır.

Windows 10 durduk yere kilitleniyor dahada düzelmiyor kaç defa denedim Windows 7 şimdilik daha uyumlu çalışıyor

2020 ye kadar Win 7 ye devam. O zamana kadar da illaki bir şeyler değişir. Şu haliyle çekilmez 10

Windows 10 beğendim.Kullanıyorum.Fakat " En yaygın sürüm " zorla yükseltme ver , sonra en yaygın sürüm olsun ? Tabi ki olacak...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play