Windows 10 Mobile ile ölen işlev!

Windows Phone 8'le ortaya çıkan ve Windows 10 Mobile'da da bulunan işlev, yolun sonuna geldi!

  • Zeynel A. Öztürk
Kid's Corner işlevi kapatılıyor!

Windows Phone 8'le birlikte çıkan, Windows 10 Mobile'da varlığını sürdüren Kid's Corner işlevi, ebeveynlerin çocukların kurcalayabileceği uygulamaları ve oynayabileceği oyunları seçmelerine izin veriyordu. Ancak Kid's Corner'ın günlerinin sayılı olduğu ortaya çıktı.

Windows Insider programının başındaki Dona Sarkar, blog'unda yayınladığı yazıda işlevin kullanımının çok düşük seviyelerde olduğunu söyledi. Sarkar, Windows 10 Mobile kullanıcılarına, aynı işlevselliği sunmasa da Ayarlar > Hesaplar > Uygulama köşesi altındaki işlevleri kullanmalarını önerdi.

Kid's Corner'ın gidişi bazı kullanıcıları üzecek gibi görünüyor. Peki siz, Windows 10 Mobile'daki Apps Corner'ın Kid's Corner'ın yerini dolduracağını düşünüyor musunuz?

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

İyi halt !!. Sanki işletim sisteminin herbirşeyi mükemmel de, bir bu kalmıştı. Ana sorunlarla gerektiği gibi ilgilenmeyip saçma bir bakış açısıyla yapılan yeniliklere, reformlara bakın hele..

@18 Haziran 2016 22:57 Aynen. Maksat iş yapıyor görünmek. O işte bir yenilik değil ha, var olanı budamak. Ne kafa yahu. Her işleri böyle, görüntüden ibaret. W10 yeni stabil sürüm güncellemesini yükledim mesela daha yeni. Bilin bakalım ne değişmiş? Build numarası, o kadar :) Eksikler aynen devam, hatalar olduğu gibi duruyor ama "söz verdikleri gibi" aylık güncellemeyi yayınladılar, sürüm numarasını değiştirip geçen ayki güncellemeyi bize yolladılar. Allah razı olsun, lütfettiler...

Benim çocuğum olsa kesinlikle bana ait olan cep telefonunu, bilgisayarı veya tableti onun eline vermek istemezdim. Onun yerine ona uygun yeni bir cihaz alıp ona verirdim. İstediği kadar kurcalasın.

Kullanımı düşükse düşük. Sanane, bırak en azından o ufak kesim kullansın.

Dona sarar! !! Dikkat edin!!!

İşleri güçleri tersine gitmek.Lumia telefonumu seviyorum.wp10 yaptırdılar hala beceremediler sorunsuz telefonum sorunlu oldu.Market iyi olmuş oldukça gelişmiş ama bunlarda ki ticati kafa geilşmemiş bir kafa wp8 kullananları markete sokmuyorlar illa sorunları bitmemiş beta olan wp10 kullanıp bıkıp başka sisteme gideceksin

Tipik MS davranışı. Yürütemiyorsan yahutta ihtiva ettiği sorunları gideremiyorsan kaldır gitsin, geride bırak. Kullanan varmış, çözüm bekliyormuş, kimin umurunda. Yürütemediğini kullanma, sorunun çözülmüyorsa da git yeni cihaz al. Firmanın yeni ticari stratejisi bu. Sonucu da, ilk çeyrekte pazar payının sadece %0.7 si. E ne bekliyorlardı ki, bu yaklaşımla sadece blackbary ye rakip olabilirler, o da şimdilik (!)

Windows 10 ile birlikte ölen asıl şey, microsoftun mobil sektördeki varlığıdır. Çok vaad, bu vaadler için bolca tahsilat ama az iş... E olacağı buydu.

Sen de yorum yaz