Windows 10 Mobile yayılmaya devam ediyor!

iOS ve Android'in yanında adı pek geçmese de, Windows 10 Mobile için iyi haberler de yok değil...

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10 Mobile yayılmaya devam ediyor!

Windows 10 Mobile'ın kullanım oranları, platform hakkında aylık raporlar hazırlayan AdDuplex tarafından paylaşıldı.

Windows 10 Mobile herkese sunulmaya başlandığından bu yana kullanım oranını artırmaya devam ediyor. AdDuplex'in verileri, platformun kullanım oranının yüzde 7,7'den bir ayda yüzde 9,2'ye yükseldiğini gösteriyor. Bu sırada Windows Phone 8.1'in ise yüzde 2,0'lık sert bir düşüş yaşadığı gözleniyor.

Firma, Microsoft'un mobil işletim sisteminin eski sürümlerinin kullanım oranının arttığını da gözlemlemiş. Windows Phone 7.x yüzde 0,3 büyürken Windows Phone 8.0'ın yüzde 0,1 arttığı gözleniyor. Buradan bu işletim sistemlerini kullanan telefonlara sahip olanların telefonlarını henüz bırakmadıkları anlaşılıyor.

Windows'lu telefonların dünya çapındaki kullanım oranına bakıldığında ise Lumia 535'in sonunda Lumia 520'yi geçtiği görünüyor. Telefonun tüm Windows'lu telefonlar arasındaki kullanım oranı ise yüzde 12,5.

Windows Phone'lu telefonların kullanım oranlarıyla yakından ilgileniyorsanız, AdDuplex'in bu ayki raporunun tamamına buradan ulaşabilirsiniz. Ama unutmayın; bahsi geçen rapor Windows ekosistemini kendi içerisinde değerlendiriyor. Yani Windows kullanan telefonlar arasında, hangi sürümün veya modelin daha fazla kullanıldığı ile ilgileniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Windows 8.1 kullananlarin sadece %2'sini Windows 10'a terfi ettirebildik demenin zarif yolu. ;)

Galiba windows 10 içinde bing olacak ilerleyen zamanlarda.

Lumia 925 gibi iyi bir telefona Windows 10 vermediği için Andorid'e geçiş yaptım. Batmayı hak ediyorsun Windows Mobil.

yüzde 2'lik sert bir düşüş. ahahahahah. microsofta inansaydık wp 8.1lik telefon kalmayacaktı güya hepsi 10a geçecekti.

windows 8.1 kullnıp windows 10 alamadğı için androide geçenler android in hangi sürümünü kullanıyor acaba. heralde s7 falan almış olmalılar. Arkadaş adam windows 10 verir windows 8.1 daha iyiydi dersiniz. Çünkü adamlar w8.1 yüklü telefonları yani lumia x20 serisini w10 a neden yükseltmedi. Sıkıntı yaşanabilir diye. Sistem oturmaya başladıkçaçift çekirdek işlemcilerde ısınma sorunları oldu ondan w10 u vermediler.

Benim telefon 925 Windows inseder den slow sürümünü kurdum gayet başarılı tek sıkıntısı ısınıyor oyun oynarken falen haricinde bir problem gözükmüyor

Windows 10 gelmedi diye Microsoft'a çöp atanlar gitsin aynı fiyata android telefon alsınlar da görelim, lolipop bile gelmez aldıkları telefonlara

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play