Windows 7 Apple sayesinde coşuyor!

Microsoft Windows 7, Apple'ın yaptıkları sayesinde daha da popüler hale geliyor. İşte gelecek...

  • Ali Güngör

Microsoft Windows 7 işletim sistemi, Microsoft'un tüketici memnuniyetini yıllardır görülmedik şekilde yükseltmeyi başardı.

Kullanıcılar kadar geliştiriciler de memnun ve Windows 7'nin sunduğu dokunmatik teknolojiler oldukça ilgilerini çekiyor. Apple'ın tablet bilgisayarı iPad'in başarısı ve Windows 7'nin henüz değerlendirilmemiş potansiyeli gelecek vadediyor.

Her ne kadar Windows 7 tablet bilgisayarlar engellerle karşılaşsa da, geliştiricilerle yapılan bir anket umut vadediyor. Yazılım geliştiricilerin yarısı Windows 7 için hali hazırda uygulama geliştiriyor ve yüzde 80'i gelecek yıl içerisinde işe koyulmayı planlıyor.

Araştırmaya göre geliştiricilerin yüzde 10'u Windows 7 için uygulama geliştirmeyi düşünmüyor. Embarcadero Technologies'in 606 geliştiriciden aldığı cevaplar, yazılımcıların yüzde 40'ının dokunmatik özelliklerden, yüzde 27'sinin gelişmiş grafiklerden ve yüzde 24'ünün Ribbon'dan etkilendiğini ortaya koyuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

W7 değilde linux isterdim

bir iphone kullanıcı olarak söyliyeyim...

apple oyuncak yapar ms iş makineleri.

bir iphone kullanıcı olarak söyliyeyim...

apple oyuncak yapar ms iş makineleri.
---------------------------------------------------------------

Ben de hem bir iphone 3gs hem de WinMo 6.5 yüklü HTC Touch Pro kullanıcı olarak bu fikre tamamen katılıyorum.

Ama Iphone kullanması kesinlikle daha kolay ve daha zevkli.

Not: Yeni platformum olarak Android düşünüyorum.

cacık olmaz ms tabletten, apple kime hitap edeceğini iyi biliyor...

bende iphone 3G kullanıyordum kessinliklen oyuncak amaçlı bir telefon ben wm tabanlı Htc HD2 nin üzerine telefon görmüyorum.

pc işletim sistemi tablete ağır gelir, apple iPad de iphone OS u seçmekle iyi yaptı ama en azından bir flash ekleseydi daha iyi olurdu

iPad iPad diyorsunuz da o da fos cikti. Multitasking yok, flash yok, tarayici safari, herseyi gectim usb bile yok alette. Birak o parayi yarisi bile etmez. Ayni fiyata harika bir tablet pc aliniyor.

@k_ceyhun windows yükleniyorsa kesinlikle windowsun destekleyeceği bir platformu vardır (i386 veya amd64 gibi) windowsun desteklediklerini zaten linux da destekleyecektir :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play