Windows 7 hazır olunca, biz de oluruz...

Güvenlik yazılımı üreticileri Windows 7'ye uyum için çabalarken, birinin o kadar da acelesi yok...

  • Ümit Öncel
"Windows hazır olunca, biz de oluruz"
McAfee, uyumluluk sorunlarını aşmak için Windows 7'nin son halini görmek istiyor.

Sizlere dün Windows 7 Beta kullanıcılarının karşı karşıya olduğu virüs problemini aktarmıştık. Şu anda milyonlarca Windows 7 Beta kullanıcısının, uyumluluk sorunları nedeniyle çok ciddi risk altında olduğunu biliyoruz. Anti-virüs firmalarının bir kısmı hızla Windows 7 Beta'sına uyumlu yazılımlar geliştirmeye ve dün de ilettiğimiz listede yer almaya çalışıyorlar. Fakat aralarından biri o kadar da hevesli değil.

Dünyaca ünlü anti-virüs firması McAfee yaptığı resmi açıklamada: "Microsoft ile yakın çalışmalar sürdürerek uyumluluk sorunlarını aşmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu ve ekledi "Fakat Windows 7 ancak resmi olarak piyasaya çıktığında, yazılımımız tam uyumlu olarak çalışacak". Gerçekten de şu anda McAfee yazılımları yeni Windows 7 yüklemelerinde veya Vista'dan Windows 7'ye yükseltilmiş sistemlerde uyumluluk sorunları yaşıyor. Eğer siz de zararlı yazılımlara karşı mücadelede McAfee'yi tercih edenlerdenseniz, Windows 7'nin resmi olarak satışa çıkacağı zamanı beklemenizde fayda var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

çok doğru demiş bence daha beta sürümünde tam olarak devreye

geçmedi ki windows 7 bende olsam aynısını yapardım ne bu yaa her

yeni çıkan bir bata sürümünde yeni bir antivirüs yazılımı

uğraşamam...

McAfee'yi takmıyoruz zaten

çok doğru demiş bence daha beta sürümünde tam olarak devreye

geçmedi ki windows 7 bende olsam aynısını yapardım ne bu yaa her

yeni çıkan bir bata sürümünde yeni bir antivirüs yazılımı

uğraşamam...

mc afee yine de iyi yazılım. çok iyi olmasa da çok tanınan bilgisayarcıda security'sinin 60 ytl olduğunu görünce aslında ilgilenmeye başladm. bir lisans 60 ytl her yerde. 2 lisans ihtiyacım var. bir lisansı da verecek birini bulursam alabilirim.

Eset NOD 32 tam onlamıyla çalışıyor würüste soktum temizledi bence ESET diyorum

yaw zaten beta ne güvenliği bu... olmadı al bir daha kur sanki üzerine oyun falan kurabiliyoruz da onlar gidicek diye endişe edelim

kaspersky varken diğerleri oyuncak

yoo MCAfee çalışıo siz bilmiosunuz anlatırdım da uzun iş

yoo MCAfee çalışıo siz bilmiosunuz anlatırdım da uzun iş
----------------------------
bu yorumu yazmanın amacı ne acaba?
madem kimseye yararın olmucak...
----------------------------
haberde şu yazıyo farkettiysen :
windows 7 resmi olarak çıktığında McAfee tam uyumlu çalışacak
----------------------------
yani şunu demek istiyor :
windows7 de çalıştırırsanız vista veya xpdeki kadar güvenlik
sağlayamassınız demek isteniyor...

valla McAfee süper bir program ben kasper i kullanırım fakat ikisini aynı anda kullanmayı çok isterdim

ESET NOD32 2009 DA HİÇ BİR PROBLEM YOK HER TÜRLÜ VİRÜSÜ SEZİYOR HİÇ AFFETMEDEN GAYETTE UYUMLU ÇALIŞIYOR HATTA CRACK BİLE UYUMLU :D

nod32 4.0 beta kurun buda ucretsiz ful win 7 calısıyor

ben de katılıyorum...beta sürekli kullanım için değil.RTM yi bekleyin bilgisayara kuracaksanız veya virtual pc ye kurun

nod 32 3,01 ileçok stabil çalışıyor...

açıkçası win7 hoşuma gitti.. gün geçtikçede karıştırdıkça ilginç yeniliklere tanık oluyorum... ama maalesef bazı programlarda uyum sorunu mevcut... win7 office 2007 güzel çalışıyor... ama nokia pc suite 7 maalesef telefonumu bağlamam engel oldu ::(... ilerledikçe... hataları bildirdikçe... güzelleşecektir.. bu arada xp ve vista da .. son zamanlarda explorer takılmaları mevcut.. win7 de yok.... yalnız windows media player hala divx veya avi leri açmada sorun teşkil ediyor... bir sürü program ve basit olanlar çalıştırıyor ama.. beklenen win7 de böyle bir güzellik yok...
Masa üstüne direk ulaşım butonu yok.. maalesef tüm penceereleri kapatıp ancak masaüstüne ulaşabiliyorum.. Belki bir kısayol vardır.. ama ben bulamadım..HERKESE HAYIRLI OLSUN... Bir güzellik daha pc yi fazla kasmıyor.. Vista gibi mesela..

Xp yi besleyen destekleyen teknik cihazlarin pahaliligini gordukce XP den ayrilamiyorum hem daha yeni isiniyorum XP ye yeni aldim.Win7 ultimate nire Vista nire ben gec kalmisim siz gec kalmayin.....

Şu nod 32 kullananları anlayamıyorum bir türlü onu kullanacağınıza hiç yüklemeyin bari bilgisayarınız rahat çalışsın aynı şekilde awast ve avg içinde geçerli. Eğer sisteminiz iyi ise norton değilse en iyi alternatif avira antivir. Deneyin görün.

açık açık uyumluluk sorununu aşamıyoruz diyemiyorlar da araya böyle saçma cümleler sokuyorlar.

kaspersky beta olan bir yazılıma çat diye tam destek verirken bazıları hala bu işi beceremiyor.

bu da yazılım şirketinin bu işi sadece kar amaçlı yaptığının bir göstergesidir. yüksek satış ve kar için doğru zamanı beklemek.

ben laptopta mcafe masa üstünde eset kullanıyorum

"Şu nod 32 kullananları anlayamıyorum" Niye Sende Beyin Yokmuda Anlamıyorsun."bir türlü onu kullanacağınıza hiç yüklemeyin bari bilgisayarınız rahat çalışsın"Sende Ozaman Önerdiğin Antivirüsü Kullanma Pc Rahat Çalışsın.Ben Nod32'den Memnunum Önerilerin Varsa İnsan Gibi Öner.Bişeyi Yükseltirken Ötekinide Yerinaltına Sokma.

Sen de yorum yaz