Windows 7 için 5 "yalandan" güncelleme

Microsoft Windows 7 Beta için 5 yeni güncelleme yayınlamaya hazırlanıyor. Ama işin içinde iş var!

7'ye "yalandan" güncelleme

Microsoft önümüzdeki Salı (24 Şubat) Windows 7'nin halka açılan beta sürümü (Build 7000) için test güncelleştirmeleri yayımlayacak. Microsoft Product Update takımının kendi blog'unda belirttiğine göre güncelleştirmeler sadece güncelleme sürecini test edecek ve hiçbir yeni fonksiyon sunmayacak.

Microsoft interaktif bir güncelleme süreci içerisinde toplam beş güncelleştirme sunacak. Kullanıcı güncelleştirmelerin indirilebileceğine dair bir mesaj alacak ve kurup kurmamaya kendisi karar verecek. Güncellemelerin sadece test güncelleştirmeleri olduğu önemle vurgulanıyor. Bu teste katılmak istemeyen kullanıcılar Windows Update penceresinde ilgili güncelleştirmeleri gizleyebilir.

Güncelleme testi Microsoft'un Windows 7'yi hazır hale getirme çalışmalarını hızlandırdığını gösteriyor. Seçilmiş testçiler şubat ayının sonunda Windows 7'nin Release Candidate (RC) sürümünü deneyebilecekler. Microsoft önceki gibi kesin bir tarih söylemese de Windows 7'nin beklenenden çok daha önce piyasaya çıkacağı düşünülüyor.

Okuyucu Yorumları