Windows 7: Şimdi de Build 7032...

Microsoft durmuyor: Build 7022'den daha güncel bir derleme de internete sızdı. İlk detaylar burada.

  • Halil Mollaoğlu
Windows 7: Yine yeni resimler ortaya çıktı
Windows 7: Build 7032 neredeyse hiçbir yenilik sunmuyor.

Windows 7 Enterprise'ın yeni bir sürümü daha internette ortaya çıktı. 7032 nolu derleme görsel açıdan 7022 nolu derlemeden pek farklı değil.

Bu sürümde de Internet Explorer 8 RC1 kullanılıyor ve "HomeGroup" için güncel bir ikon mevcut. Gerçek yenilik olarak sadece iki yeni tema mevcut. "Architectures" ve "Characters" ismindeki temalar beraberinde altışar yeni duvar kâğıdı getiriyor.

Fonksiyonel açıdan görünürde pek bir değişiklik yok. Build 7022'den tanınan Paint değişiklikleri bu sürümde de mevcut. Kullanıcı Hesabı Denetiminde de (UAC) beklenilen düzeltme yapılmamış. Güvenlik uzmanları UAC'nin kolaylıkla kapatılabileceğini ispatlamışlardı. Microsoft bu problemi nihai sürüm çıkana kadar halletmiş olmak istiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

windows beta 7000 kullanıcısıyım.Acaba bu yeni sürümü baştan mı kurmam gerekecek.Şöyle netten güncellemeyle hallolsa ne iyi olurdu :)

vistada uac kolay kapatılıyor sevenda kapatılmıyor ancak düşük seviyeye getirilyor ama yeni sürümlerinde kapatılır

zaten vista'nın tüm özelliklerini alıp üzerine güncel i.e.'yi falan koydu biraz da performansı optimize etti ,bundan sonra da sanki farklı bir işletim sistemi havası vermek için makyaj yapar o kadar .

Windows 7 muhteşem bir şey.Ancak her guzelliğin kötü yanlarıda oluyor.Gülü seven dikenine katlanır derler fakat ben katlanamadım.Bilgisayarına windows 7 beta kuracak olanlarıda başımdan geçenler hakkında bilgilendirmek istiyorum.Windows 7 vistaya ve xpye göre evet oldukça hızlı.Hız ilk başlarda insanın başını dönduruyor microsoft neler yapmış diye duşunuyor.sonra siz programlar yukledikçe bilgisayar açılışı yavaşlamaya hatta sizi baymaya başlıyor.Dakikaları buluyor en son bilgisayarlarda bile.Sonrasında masaüstü aman tanrım ne guzel olmuş diyorsunuz slay gösterileri dreamscrene vb.Hemen hepsini test etmek dışarıda başka kişilerin bilgisayarında gördüğünüz imrendiğiniz uygulamaları kendi bilgisayarınızda uygulamak istiyorsunuz.Sonra birde bakıyorsunuz bilgisayarınızda surekli bir explorer.exe hatasıdır gidiyor.sistem donuyor yanıt vermeyi kesiyor.Sonra tek çare olarak bilgisayarınızın guç duğmesine basıyorsunuz.Bununda bilgisayara çok zararı var bunu bilin.İe 8 diyorsunuz denemek ve bilgisayarınız için uygun programları oradan indireyim diyorsunuz ie8 bir bakmışsınız surekli donuyor ve sistemde kararsızlığa neden oluyor.Diyorsunuzki olsun mozilla yada başka bir tarayıcı indiririm onu kullanırım bu seferde uyumsuzluk sorunları çıkıyor açtığınız tarayıcı ya zorlanarak kapanıyor yada donuyor ve siz gene bilgisayarı resetlemek zorunda kalıyorsunuz.Bunca kötülüğe rağmen oyunlarda sorun çıktığını görmedim.Ama dx11 diyip sevinmeyin.Çünkü ekran kartlarınız dx11 değil daha 10.1 bile çıkmadı çünkü.siz bu dxin belirli özelliklerinden yararlanabiliyorsunuz aslında.Yani oyunlarda ekstradan bir artış beklemeyin sadece masaüstünde aeroda vb yarıyor bu dx11 işinize.Az ram ve az bilgisayar gucu harcıyor bu sefer işletim sisteminiz.Birde ingilizce olma sorunu var.ingilizceniz çok akıcı değilse hiç bulaşmayın derim.Çok zorluyor insanı.Ayrıca size tavsiyem 7000 surumunu denemeyin kesinlikle.En sorunlusu o.ilk beta çünkü.Microsoft sizden gelen istekler hata iletileri ile onun uzerine kuruyor sistemi.Yani siz tamammiyle hatalı en temel sürümü kullanıyorsunuz.Bunun için size tavsiyem internette dolaşan ama fake olmayan diğer windows 7 sürümlerini indirin.Mesela 7022 yada 32gibi.onlar daha kararlı ve daha sağlıklı.Ayrıca içlerinde ie8rc1 var.Ve bunların seriallerinide internet ile bulabilirsiniz.Bir sorunuz olursa ben hepsini cevaplamaya hazırım buraya yazın yeter.Ben tum windows 7 sürümlerini indirdim ve kullandım.Ayrıca size regedit ayarları ile oynama yapmanızı ve sisteminizin kararlılığını arttırmanızı tavsiye ederim.Bunun içinde sorularınız varsa alabılırım.

şu paint.net programını dahil etseler ya süper olur.

bundan sonra çıkan beta sürümlerinde ğek bi değişiklik olacağını zannetmiyorum ama olabilir sonuçta microsoft yani....:)

Böyle aralıksız olarak nasıl sızıyor ki :P

Peki biz bu sürümü technet sitesinden indirebiliyormuyuz?

win7 7032 x64 lazım ama bulamadım bulan varmı
7000 kullanıyorum şuan ilk günki gibi hızlı çalışıyor evet ie8 arada bir hata veriyor. birde jmicron driver lari hatalı ms kendi dirv kullanıyorum
realtek intel nvidia realtek tv sorunsuz çalışıyor vistaya göre oyunlar 10-20 fps daha fazla veriyor.
7032 bulursam onu deniyecem daha kararlı çalışıyor deniyor bakcaz arıyorum halaaa
ha buarada regeditten bikaçşey düzeltmiştim
3boot ekranından başlamak şartıyla xp 0.43sn vistax64 ult 0.50sn win7 x64 ult 0.30sn açılıyor masa ustüne kadar ölçtüm.
4gb ram olduğu için x64 lazım heryerde x86 var.
64 bit sürüm 32 bit ten daha kararlı ve hızlı çalışıyor.

henüz sızmadı

insanları anlamıyorum şu an dört sistemimdede win7 yi kullanıyorum ve şimdiye kadar gördüğüm en performanslı işletim sistemi vista makyaj diyolar acaba vistanın vin7 hazırlık sürümü olma ihtimalini düşünmüyolarmı ? yok programlar donuyor yok uyumsuzluk arkadasa sorlaım belki x64 indirip üzerinede 32 bitlik yazılım yüklemeye çalışıyordur yoksa firefoxsun uyumsuzluk sorununu ben göremedim

x64 indirip üzerinede 32 bitlik yazılımlar zaten çalışıyor 64 bit olması 32bit yazılım çalıştırmayacağı anlamına gelmez.
vista sadece kullanıcıları alıştırmak için bir ön sürümdü win me olduğu gibi asıl sürüm xp idi şimdi ise win7 asıl sürüm gerisini salla.
win 7 denemeden çamur atmayın. bakalım final rtm de böyle hızlı olursa tabiki uyumlu win7 driverleride çıkar ozaman süüüper bişey olacak ozaman.
vistayı gömecek ama xp yi sadece yavaş pc siolanlar kullanmaya devam eder zaten dx9 ekrankartı ve 1gb ramin varsa win7 geçmenin biranlamı yok.
dx10 dx11 gpu ve 2gb ram enaz core2 ,qard i7 cpu unvarsada xp kullanmanın bir mantığı yok.
vista ve xp için versiyonuna göre ücretsiz geçiş imkanı tanıyacağını açıkladı ms.

Peki Win7 illegal programlara ya da ilaçlı programlara karşı ne kadar güvenlik sağlıyor? Sorum bu...
Çünkü, XP, Vista ve Win 7 bulunan bir sistemim var. Vistayı aktive etmiş ve yaklaşık 8 aydır kullanıyordum. Ta ki dün akşama kadar... Win 7 kurulumunu Raid0 HDD leri belki görmez korkusu ile Vista da başlattım, restart çekerken bir anda Vistanın "legal" olmadığını belirten bir uyarı çıkıp kapandı ve kuruluma devam etti.. Bende kurulumun verdiği heyecanla fazla üstünde durmadım "yanlış gördüm sanırım" dedim..
Win 7 7000 i yaklaşık 24 dakikada ve hiç bir driver problemi çıkarmadan bitti. Son derece ışık oyunlu bir açılış yaparak "WELCOME"dedi... Kurulu olduğu partition da daha sadece kendisi bulunmasına rağmen 15 gb a yakın yer kapladığını gördüm. ANCAK kurulumun daha 20. dakikasında sadece içindeki bişileri kurcalarken sistem dondu.. "olur öle deyip reset attım"..
Ama vistaya geri döndüğümde vista "bugün aktifleştirmen lazım" dedi. İlacı birkez daha deneyip restart attığımda, açılınca vista "key isteyip" key olmadığından oturumu kapattı. XP ise tam anlamıyla sapıttı, hadi ona belki "format zamanı geldi zaten" deyip geçiştirim diyelim paki Vistanın yaptığı ne iş?
Acaba Win7 kurulumunu Vista üzerinden başlatıp kurduğum için Win7 kurulumun dosyalarında bunu avlayan bir yama mı vardı? Başınıza böle bişi geldimi?
Uzun oldu kusura bakmayın...
Saygılar..

kullanan varsa, bu son sürümde türkçe dili var mı? hayırsever bir cevap sahibi cevaplarsa müteşekkir oluruz. saygılar...

aynısı bendede oldu yeni active indir kur duzeliyor vista. ama win7 x64 e bütün driverları kurman lazım ondan sonra sorunsuz çalışıyor. xp ye bir etkisi yok 3 bootta ,yanlız xp yüklü sisteme win7 x64 kurunca xp açılmıyor dual boot proplemi var ms xp ye gözünü dikmiş...

Türkçesi tam sürümün ikinci dalgasında (wave2) gelecek, o da yanlış hatırlamıyorsam 2010 başı.. Ama tr klavye ve bölgesel ayar desteği var.

beta sürümde Türkçe dil desteği ne arasın yahu, Türkçe win7 için takribi 1.5 sene kadar bekleyebilirsiniz...

benim sistemde 3 çekirdekli cpu, dx 10.1 destekli ekran kartı ve 4gb ram var ama yine de windows xp altında 3dmark06 puanları vista ya oranla daha yüksek çıkıyorsa neden vista kullanayım ki? dx10 kötü bir şakadan ibaret, hatta vista'nın kendisi kötü bir şaka değil mi? umutlar windows 7'a kaldı ama onda da extralar olmayacakmış, ultimate kullanmamak için yeterli bir sebep...

değişik windows 7 sürümlerini masa üstü resimlerinden öğreniyoruz. Buil 7000 nin masa üstü resimleri başka build 7032 nin masa üstü resimleri farklı farklı sürümlerin farklı resimleri olduğunu görebiliyorsunuz.Şimdi size masa üstü resmi gösterdiklerinde bu şu sürümün diyebiliyorsunuz.Çok ilginç değil mi? SAdece MARS fotoğraflarıyla karşılaşırsak windows un hangi sürümü olduğunu bilemeyeceğiz.

Ekran kartıma göre windows alacağım........! Ne o şaşırdınız mı???

Yok yok ekran kartıma ve dvd okutma ve yazdırma programıma göre windows alacağım demeliydim.

elalemin elinde server olabilecek makinalar bulunuyor ve hala XP çalıştırıyorlar çok komik....

vista o kadar kötü işletim sistemi değil.. dx 10 da idare eder..

''dx10 kötü bir şakadan ibaret, hatta vista'nın kendisi kötü bir şaka değil mi? ''

vista temelli windows 7 performansından fazla birşey beklemek mantıksız.

Şu başlat çubuğunuda kaldırsalar artık iyi olur.Bu arada win7 yi denemden yorum yazmayalım arkadaşlar..

Bence Microsoft windows 7 işletim sisteminde geri bildirimleri değerlendirmiş ve epey bir düzeltme yapmış. Kopyalama, ram kullanımı, gibi konular vista ya göre çok çok iyi durumda. Beta olmasına rağmen şu anda windows 7 kullanıyorum. Şu ana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play