Windows 7'nin Ölüm Günü Yaklaşıyor

Windows 7'nin destek süresinin tamamen biteceği gün, artık çok uzak değil.

Windows 7'nin Ölüm Günü Yaklaşıyor

Windows 7 kullanıcıları için bugün önemli bir gün, çünkü tam bir sene sonra, yani 14 Ocak 2020'de işletim sisteminin tüm desteği sona erecek.

Destek süresinin tam anlamıyla bitmesi, bir süre öncesinin başarılı işletim sisteminin güvenlik güncellemesi ve kritik güncelleme almayacağı anlamına geliyor. Windows 7'nin temel destek süresi Ocak 2015'te tamamlanmıştı ancak "uzatılmış" destek süresi devam etmekteydi. Uzatılmış destek süresince Microsoft, güvenlik açıklarına yönelik güncellemeleri sunmaya devam ediyor ve bu güncellemeler 5 yıl boyunca sunuluyor.

Microsoft herhangi bir değişiklik yapmazsa, Ocak 2020'den itibaren Windows 7'de bulunacak açıklar, saldırganlar için oyun alanı haline gelebilir. Bu durumda güvende kalmak için Windows 10'a geçmekten başka çareniz kalmayabilir. Bilgisayarınız çok eskiyse ve en son güvenlik önlemlerini terk etmek istemiyorsanız, donanımınıza da elveda demek zorunda da kalabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bir işletim sistemi yapıyorlar, içinde onca bug çıkıyor. Eski sürümlerinde olan özellikleri kaldırıyorlar ve bunlar kullanıcıları üzüyor. Windows 7'nin desteğinin bitmesine 365 gün kaldı ama hala ortada kararlı bir Windows yok. Microsoft'un hızlı bir şeklide kararlı bir işletim sistemi yapması gerek yoksa başı fena ağrıyacak

Win XP den Windows 7 ye geçmiş kullanıcılar. Windows 10 için en az 2GB RAM 150GB HDD gerekiyor ama Windows 10 kurmadan önce Bilgisayarınızın RAM ini ve HDD sini yenileyin. En az 4GB RAM VE HDD içinde 500 GB hdd gerekiyor rahat ve sorunsuz çalışmak için. Windows 10 yüklü bilgisayarımda 2GB ram var ve HDD si 150 GB. Ama 2016 dan beri Windows 10 çalıştırıyorum hiç bir sorunla karşılaşmadım. Windows 10 çok kolay ve basit bir işletim sistemi. Eski oyunları çalıştırabiliyorum.

Nispeten düşük sistemlerde Windows 7 32 bit biçilmiş kaptan. SSD ile de olsa kimse labtop N serisi işlemcilere Windows 10 kurup sistemi heba etmez, insanlara seçenek sunulmalı. Kimse o muşmula suratlı karton tasarımı kullanmak zorunda değil. Kaldı ki zaten bu arayüz mobil sürümde inanılmaz başarısızlığa uğrayıp tedavülden kaldırılmış, bir bilgisayar işletim sisteminde neyin inadı bu?

Sen de yorum yaz