Windows 7'nin Ölüm Günü Yaklaşıyor

Windows 7'nin destek süresinin tamamen biteceği gün, artık çok uzak değil.

Windows 7'nin Ölüm Günü Yaklaşıyor

Windows 7 kullanıcıları için bugün önemli bir gün, çünkü tam bir sene sonra, yani 14 Ocak 2020'de işletim sisteminin tüm desteği sona erecek.

Destek süresinin tam anlamıyla bitmesi, bir süre öncesinin başarılı işletim sisteminin güvenlik güncellemesi ve kritik güncelleme almayacağı anlamına geliyor. Windows 7'nin temel destek süresi Ocak 2015'te tamamlanmıştı ancak "uzatılmış" destek süresi devam etmekteydi. Uzatılmış destek süresince Microsoft, güvenlik açıklarına yönelik güncellemeleri sunmaya devam ediyor ve bu güncellemeler 5 yıl boyunca sunuluyor.

Microsoft herhangi bir değişiklik yapmazsa, Ocak 2020'den itibaren Windows 7'de bulunacak açıklar, saldırganlar için oyun alanı haline gelebilir. Bu durumda güvende kalmak için Windows 10'a geçmekten başka çareniz kalmayabilir. Bilgisayarınız çok eskiyse ve en son güvenlik önlemlerini terk etmek istemiyorsanız, donanımınıza da elveda demek zorunda da kalabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Bir işletim sistemi yapıyorlar, içinde onca bug çıkıyor. Eski sürümlerinde olan özellikleri kaldırıyorlar ve bunlar kullanıcıları üzüyor. Windows 7'nin desteğinin bitmesine 365 gün kaldı ama hala ortada kararlı bir Windows yok. Microsoft'un hızlı bir şeklide kararlı bir işletim sistemi yapması gerek yoksa başı fena ağrıyacak

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost