"Windows 8.1 with Bing", bedava olabilir mi?

Geçtiğimiz günlerde internete sızan bu farklı Windows 8.1 yapısı, bedava Windows olabilir!

"Windows 8.1 with Bing", bedava olabilir mi?

İnternete sızan diğer Windows 8.1 Update 1 yapılarından farklı "Windows 8.1 with Bing" yapısı, merak uyandırmıştı. Microsoft'taki bağlantılarıyla tanınan Mary Jo Foley, bu yapının Microsoft'un bir "deneyi" olduğunu söyledi.

Zdnet'ten Mary Jo Foley'in ismini açıklamadığı kaynaklara dayandırdığı haberine göre Microsoft, Bing hizmetlerini entegre ettiği bu Windows sürümünü gelecekte bedava olarak sunmayı planlıyor. Microsoft'un Bing'i teşvik eden çeşitli programlar sunduğunu biliyoruz. Bu rapor doğruysa Bing reklamlarıyla ve tanıtımlarıyla dolu bir Windows'un ücretsiz olarak sunulması gerçekten de sözkonusu olabilir.

Kulağa hoş gelse de işletim sisteminin içinde reklamlarla uğraşmak, çoğu kullanıcının hoşuna gitmeyecek bir şey olsa gerek. Yine de raporda "deney" olarak adlandırılan bu iddiaların gerçeğe dönüşmeyebileceğini unutmamakta fayda var.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

google gerçekten arama motoru konusunda lider, ne yandex ne de bing rakip oldu, internet explorer da bing eklentisi falan görünce direk kapatıyorum ve chrome a geçiyorum. antipatik hamleler bunlar.

windows da reklam insanı çok gıcık eder

Bence Bill Gates gelecekte linux pclerin windowsu geride bırakacağını bildiği için bu yontemi kullanarak kullanıcılarını elinde tutmak istiyor.

dandirik xp ve 7 kullanıcıları için iyi haber. hadi yine iyisiniz beleşçiler :)

@28 Şub 2014 16:38 binbeşyüz liraya aldığın leptopun içinden windows 8 çıktı diye kendini bişey mi sanıyorsun? windowsun orijinali 400 TL o parayı verip aldıysan tamam ama ben %150 eminim ki öyle bir şey olmadı insanlara atıp tutma oradan işine bak.

ücretsiz olsun reklam olsun sorun yok.

reklamlar bir şekilde silinir bedava olsun bizim olsun :)

@28 Şub 2014 17:20 Microsoft'un koydugu kilitleri kaldirmak oyle her baba yigidin harci degil. O windows'un icine reklami yerlestirecekse bir sekilde yapar ve kurtulmak oyle basit olmaz.

Güzel olabilir

microsoftdabda bu beklenirdi zaten beleş windows sunar sorun bitmez

windows ucuzlasa, beleş olsa ne olur!

Os X mavericks bedava yayınlandı,umarım Microsoft'ta windowsu bedava yapar(biraz utopik oldu ama...)

Bu haber tam bize gore. Nerde beles oraya yerles.

Ben hala tam anlayabilmiş değilim bu uygulamalara reklam eklemek gerçekten bu kadar kazandırıyor mu. Google Android ile bir çağ başlattı o zaman. (Linux bir şirket ürünü olmadığı için onu saymıyorum.) Microsoft sonuçta yazılım firması, kazançları yazılımlardan. Windowsu ücretsiz dağıtıp reklamlardan kazanmak isterse, artık herşey değişir teknoloji dünyasında.

bedava peynir fare tuzağında olur ...

Mac'e geçin uğraşmayın lisansla reklamla 6 senedir kullanıyorum iMac'imi banamısın demedi.

@28 Şub 2014 22:05 Windows 7 de beş yıldır taş gibi maaşallah.

@28 Şub 2014 22:05 amd işlemcileri desteklese geçeceğim :)

açık kaynaklı olabilir iddaları var. yani reklamlar vızzzz gelir :D

sade sürümden pro ya teşvik edicekler sadece

beleş olursa korsan windows danda kurtulkurus hey hey bilgates amcadan bu beklenirdi ama o windows da sorun çıkarmı çıkar tabi

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir