Windows 8'de yeni bilmece!

Windows 8 ortaya çıkıtı ama bilmeceler bitmedi: İşte uzmanları ikiye bölen yeni bilmece...

  • Berk Toparlak
Windows 8'de yeni bilmece!

Microsoft yeni işletimiz sistemini birkaç hafta önce adeta törenle piyasaya sundu. Yazılım devinin CEO'su Steve Ballmer da geçtiğimiz günlerde Windows 8'in dördüncü gününde 4 milyon adet sattığını duyurdu. Peki sadece bilgisayar bazında bakacak olursak, acaba Windows 8'li PC'lerin satış grafiği ne durumda?

Bunun cevabı, Investors.com'un iki farklı analisti dinleyerek sunduğu raporda yatıyor. Pacific Crest Securities analisti Brendan Barnicle'ın raporuna göre Amerika, Kanada ve Almanya'daki bayilerin yüzde 75'i, Windows 8'li PC'lerin beklentilere cevap verdiğini belirtiyor. Geri kalan yüzde 25'lik kesim ise, durumun beklentilerin bile üzerinde olduğunu söylüyor. Barnicle, bu grafiğin giderek artacağı görüşünde.

Ancak bir diğer kaynak Cowen & Co. analistleri Robert Stone ve James Medvedeff ise biraz farklı düşünüyor. Bu iki analistin raporuna göre 1225 Amerikalı kullanıcının üçte ikisi, önümüzdeki bir yıl boyunca yeni bilgisayar almayı düşünmüyor. Üstelik analistler, Windows 8'in de bu durumu değiştiremeyeceği görüşünde hemfikir.

Kısacası işin uzmanları, bu kez de Windows 8'li PC'lerin satışı konusunda ikiye ayrılmış durumda. Bakalım, kim haklı çıkacak?

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Pokki diye Google aratın ve keyfine bakın. Üstelik free!

@14 Kas 2012 15:30 pokki için virüs total de tarama yapın. bakın ne var içinde. adamlar önce yükleme uygulaması indirtiyor, sonra proğramın kendisini. proğram faullü bence yüklemeyin. malicius içeriyor

Win7 64 bit ultimate kullanıcısıyım. Fazla fazla işimi gören bir işletim sistemi neden win8 e geçip yeniden birşeyleri öğrenmek zorunda kalim, alışkanlıklarım var ve bunlarla mutluyum.

@14 Kas 2012 16:07 Microsofttun desteği kesmiş olması olabilir mi

masaüstü kullanıcısı olarak windows 8 in hızına diyecek yok ama kullanımına gelince insanı çileden çıkarıyor. metro ile masaüstü arasında adeta zikzaklar çiziyoruz. programları bulmamız nerdeyse imkansız hale geliyor. programı arama seçeneği ile buluyoruz. programların kaldırma seçeneği gözükmüyor. mecburen donatım masasındaki ekle kaldır seçeneğini kullanıyoruz. yani bir oraya bir buraya gidip geliyoruz. yani masaüstü kullanısı için windows 8 kullanmak bir hayli zor. bunun için yardımcı programları kullanmak mecburi bir hal alıyor. bu arada başlığı duzeltseniz iyi olur. ÇIKITI yazıyor.

surface midir nedir bu cihaz klavye takılıyken dokunmatiğin hiçbir manası yok.heleki fareyle tam bir işkence .yüklememle kaldırmam bir oldu windows 8 i.adamlar ana ekranı ilk önce deskop modunda ve de başlat menüsünü kaldırmadan başlatsaysaydı eyvallah.mesela media center gibi.saçma bir arayüzle güya yenilik yaratmış.menüleri birbirine karıştırmaktan başka hiçbir halta yaramıyor

bu analizcilerin işi yok, türk milleti zaten topluca analizci ona bakılırsa

W8 in açılış hızını W7'e entegre etsinler, 8'e zerre ihtiyacım olmaz...

Sen de yorum yaz