Windows 8'e Android dopingi!

Windows 8, 400.000'den fazla uygulama ile geliyor... Üstelik en büyük yardımcısı da Google olacak!

Windows 8'e Android dopingi!

Hüseyin Cem Köylü

Microsoft'un merakla beklenen işletim sistemi Windows 8, bilindiği gibi kendine özel bir uygulama mağazası ile gelecek. Artık işletim sisteminin en önemli unsurlarından biri de uygulama desteği. Microsoft çok akıllıca bir hamle ile Windows 8'e inanılmaz bir uygulama desteği sunacak ve yola tam 400.000 uygulama ile başlayacak. Üstelik bunu Google'ın Android Market'i sayesinde yapacak.

BlueStacks, Android uygulamalarının Windows üzerinde çalışmasını sağlayan bir program. Ekim 2011'de Windows 7 ve Vista için yayınlandı. Microsoft, Windows 8'de BlueStacks entegre olarak gelecek ve Windows 8, hali hazırda en güçlü marketlerden biri olan Google Android Market'in uygulamalarını da çalıştırabilecek.

Kısacası Microsoft, bu akıllı adımı ile Windows 8'i daha ilk güncen uygulamaya boğmaya hazırlanıyor. Hem Windows'un kendi marketi, hem de Android uygulamaları bir araya gelince, Windows 8 kullanıcılarının iyi uygulama bulamama gibi bir derdi de olmayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

bence bir kac yila kalmaz google kendi isletim sisetemini cikarip microsofta meydan okuycak.

Vaybe süper haber.microsof tan bunu beklemezdim

Eğer stabil çalışırsalar çok işe yarar. Google kıllık yapabilir ama.

Microsoft tablet pc lere açılmak istiyor ve aslında akıllıca bi strateji izliyor önce arm desteği şimdi de android uygulamalarını destekliyor olması windows 8 le daha ziyade tablet pc lerin hedeflendiğini gösteriyor kim ne yapsın cep telefonu uygulamalarını bilgisayarında zaten.
Ama bakalım Google kendi uygulama mağazasının bu şekilde kullanılmasına ne tepki verecek

acaba bluestacks ile bütün android uygulamalarınımı kullanabilecez yoksa bazılarınımı. Bazı yerlerde okuduğuma göre bu program sadece bazı android uygulamaları destekliyor.

Masaüstü pcler bile emulasyonda zorlanıyor. Tabletlerde verim beklemek microsoftu cuvallatır

Çok süper çok zekice

bir zamanlar linux uzerine wine kurup windows programlarını çalıştırmaya çalışırdık.simdimdi tam tersini windows için yapıyoruz.vay be.platform farklıda olsa mantık aynı.

google para alsin windowsdan arada biz karli cikalim

Sen de yorum yaz