Windows 8'e dönüştüren paket güncellendi!

Windows 8'in özelliklerini Windows XP, Vista ve 7'ye getiren aracın yeni sürümü hazır! İndirin!

Windows XP, Vista ve 7'li PC'nizin Windows 8 gibi görünmesini sağlayan paketin yeni sürümü yayınlandı. Windows 8 Transformation Pack, Windows 8'i yükleme zahmetine katlanmadan onu varolan işletim sisteminizde taklit ediyor.

Transformation Pack'in son sürümü, Windows 8 Tüketici Önizleme'de kullanılan Segoe yazı tipini kullanıyor. Böylece işletim sistemi, Windows 8'e daha benzer bir hal alıyor. Windows 8'deki Charms çubuğu da pakette unutulmamış. Charms çubuğu, Windows 8'de arama, paylaşım, cihazlar ve ayarlar gibi işlevlere hızlı erişim sağlıyor.

Sadece Windows 7 kullanıcıları için tasarlanan ayrı bir paket olan Windows 8 UX Pack 4.0 ise Transformation Pack'in aksine sistem dosyalarını değiştirmiyor. Ancak geliştiriciyle göre Windows 8 Transformation Pack, eski sürümlerine göre daha güvenilir.

Windows 8 Transformation Pack'i bu adresten edinebilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

deneyen varsa sonuç yazsın lütfen...

Gayet güzel olmuş fakat 1-2 eksiklikleri var. Bütün simgelerin de simgesi değişseymiş daha da iyi olabilirdi.

denedim ve laptopu yeniden başlatmadan gayet güzel çalıştı :)

e dene de sonuç yaz lütfen :)

Sadece iconlar ve açılış arka planı için kurmaya gerek yok düşüncesindeyim. Pencerelerdeki menüler win 8 gibi olsaydı güzel olacaktı. Bence denemeye değmez

deneyen yazssın türkçemi hem ??

eee geri nasıl dönüyoruz

gayet güzel olmuş

ben denedim segoe.tff fontu değiştirilemiyor diye hata verdi. bilgisayarım win7 64bit home premium. bilgisayarı yeniden başlatınca yazılar gitmişti. bilgisayarın tüm düzeni bozuldu. ctrl+alt+del yapınca bile saçma sapan şeyler geldi.
çözüm sistem geri yükleme yapmak. ama bozulan düzen arasından denetim masasına ulaşmak da imkansız olduğu için bilgisayarı başlatırken f8'e basıp basıp çekin. gelen ekrandan bilgisayarınızı onarın diyin. tabi bilgisayardan bilgisayara değişebilir. sonraki ekranda sistem restore(sistem geri yükleme diyin). bir yükleme noktası seçip geri yükleyin.
bunları yaptım düzeldi.

mükemmel,aynı windows 8 kullanıyormuş gibi oldu,kurarken metroyu seçerseniz iyi olur,bu şekilde metroyu da öğrenmiş oluyoruz, bu şekilde tam win 8 noluyor,en güzel yanı windows 8 deki gibi başlat ekswikliği yok,başlat çubuğunuz var bunda

çok hoşuma gitti ve güzel tavsıye ederim

Çİn Malı Değilmi :D
@dead man

Ben sistem dosyalarını riske atmamak için Windows 8 UX Pack'i yükledim. Program sorunsuz çalışıyor; ancak Metro arayüzü İngilizce, sadece Başlangıç Ekranı'nın tepesindeki "Start" başlığını "Başlat" olarak değiştirebildim, diğer karoların adları değiştirilemiyor maalesef.

04 Nis 2012 18:26 yanıt;

Windows\Fonts dizininin yedeğini alarak denemek ve sakatlanma durumunda bu dizini yerine geri koymak belki çözüm sağlayabilir.

Bence Windows 8 yüklemektense bunu yükleyin ve bilgisayarınızı tehlikeye atmayın. Windows 8 bilgisayarımı yakacaktı. Windows 7 üzerinde böyle bir uygullamayı çalıştırmak çok daha mantıklı.

Windows 8'de donanım sürücüleri yeterli değil, dizüstü bilgisayarımdan ateş püskürüyordu, sabit diske zarar vermemek için bilgisayarı da kapatamadım, havaya kaldırıp üfledim de biraz serinledi, tam 15 dakika fare hiç bir işlem yapamadı, sürekli ESC tuşuna başarak uykudan uyandırabildim.

Windows 8'in kararlı sürümü çıkmadan kesinlikle kullanmayın.

@11 Nis 2012 13:48 yanıt; o zaman onu sanal bir makinede dene.eğer bir sorun çıkarsa öbürü bundan etkilenmez

temiz ve güzel tavsiye edderim çok şey istemeyenlere...

Arkadaş pc havaya kaldırıp üflemiş ya helal olsun inanin ki ayağa kalkıp alkışladım.

çalılıyormu bu

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir