Windows 8'i "onaran onarana!"

Microsoft'un yaptığı Windows 8'i beğenmeyip onu "onarmaya" kalkışanlara bir yenisi daha eklendi!

  • Zeynel A. Öztürk
Toshiba PC'lerde de Başlat menüsü olacak
Satellite U925T

Windows 8'li bilgisayarları için ön-siparişleri kabul etmeye başlayan Toshiba, aynı Samsung'un yaptığı gibi PC'lerinde bir Başlat menüsü alternatifine yer verecek.

Samsung'un alternatif Başlat menüsü, isteğe bağlı olarak indirilip kurulabilirken Toshiba'nın "Toshiba Desktop Assist" adlı programı, Windows 8 ile yüklü olarak gelecek. Toshiba, yazılımı şu sözlerle açıklıyor: "... kullanıcılara programlara, denetim masasına, dosya ve klasörlere, önceki Windows sürümlerinde bulunan Başlat menüsü gibi kolay erişim sağlayacak bir araç."

Toshiba, Windows 8'li PC'lerinde bulunucak olan 3 Windows 8 uygulamasından da bahsetti. Bunlardan Toshiba Central kullanıcı kılavuzlarına, destek bilgilerine ve fazlasına erişime izin verecek. Bir e-kitap okuyucusu olan Toshiba Book Place, milyonlarca içeriğe açılan bir kapı olacak. Toshiba News Place ise kolaylıkla erişilebilen grafiksel bir haber hizmeti olacak.

Toshiba'nın ön-siparişe sunduğu Windows 8 PC'leri arasında hepsi bir arada PC'ler, laptop'lar ve Toshiba Satellite U925T notebook-tablet melezi cihazı bulunuyor ve hepsi 26 Ekim'de Windows 8 ile beraber sevk edilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

işte istenen bu... bu markalar satar...

tamam, İyi de nedeN metroyu beğenmiyor üretiCiler anlamİyorum. Sanki kendİleri yazmaKta sistemi. bEnce oldukça kullanım kolaylığı vaR.

@21 Eki 2012 17:23 metroyu üreticiler değil kullanıcılar beğenmiyor.çoğu kullanıcı alışkanlıklar yüzünden windows 8 e soğuk bakıyor..birden windows 7'e alışmış insan afallayıp kalıyor sil bu ne ya diyor windows 7 kur bu çok karışık diyor...alışkanlıklardan bunlar..

@21 Eki 2012 17:23 büyük haflere dikkat :O

bence bunlar windows 8in getirdiği yeniliklere zarar veren şeyler, microsoftun bu programların önyüklü olarak gelmesini engellemesi gerekli

Windows 8'e bir başlat menüsü eklemek bence çok gereksiz. Çünkü RTM sürümünde deneyimlediğim kadarıyla başlat menüsünden daha hızlı bir şekilde bilgisayarın ayarlarına veya ulaşmak istediğim herhangi bir dosya veya programa ulaşabiliyorum. Metro arayüzü biraz daha dikkat çekici yapılabilirdi ama bilgisayar performansı için birçok görselliği çıkartmışlar.. Bakalım 26'sında piyasaya asıl sürüm çıkacak orada belki birkaç farklı yenilik olabilir..

desene microsoft bunları öngörerek vermiş bu kararı :) birsürü alternatif oldu menüyü beğenmeyen olursa laf ms e olmaz bu sefer...

metro arayüz çok daha kullanışlı eski başlat menüsünden geri kafalılıktan başka bişey değil eski başlat menüsünü istemek...

@Dj.Serkan Ekmen lütfen kendi adınıza konusun..

Toshiba, sırf çöp yazılımla geliyor diye almadığım bir marka. Az ama etkili yazılımlar olmalı. Bilgisayarı aldıktan sonraki ilk iş olarak kaldırılacak yazılımlarla satılan bilgisayarı napayım!

en çok beklediğim ürünler bu melezler

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play