Windows 8 için şimdiden hazırlanıyorlar!

Windows 8 henüz ortalarda yok ama birileri, Windows 8 için özel uygulamalar hazırlamaya başladı bile

  • Gökay Özbudak

Windows 8'in mobil işletim sistemlerinde görülen bazı özellikleri barındıracağı biliniyor. Bunların içerisinde dokunmatik ekran desteği ve uygulamalar da var. İşletim sisteminin henüz piyasaya çıkmasına vakit olmasına rağmen, bazı geliştiriciler şimdiden uygulamalar üzerinde çalışmaya başlamış bile.

ZDNet.com'un haberine göre ünlü gazete USA Today, Windows 8'e özel bir uygulama hazırlamanın telaşı içerisinde. Gazetenin sanat yönetmeni Robbie Dillon uygulama için şunları söylüyor; "... bu uygulama Windows 8'in doğal ortamından yararlanırken, Windows Metro kullanıcı arayüzünün görünümü ve hisiyatını içerecek ve USA Today'in içeriğini gösterecek."

Windows 8 için tek uygulama yapan USA Today değil, daha önceden Windows 7 için uygulamalar geliştiren Jetstream Software'in de Windows 8 için uygulamalar geliştirdiği söyleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

x86 'dan arm'a port için sdk geliştirip sunarlarsa hemen, ortalık duman olur, android sadece telefonlar için devam eder, apple'da mac os x'i tablete uyarlamanın yolunu tutar, buraya yazdım :)

@04:12
Kardeş zaten Apple'ın iOS işletim sistemi Mac OS X'ten iyi olduğu için tableti iOS yaptı. Google'ın da bir tek Android'i vardı mecbur telefon işletim sistemi koydu. Microsoft şimdi akıllılık edip WP7'yi değil de Windows 8'i tablete koyacak...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play