Windows Phone 8.1, son Lumia'lara geliyor!

Windows Phone 8.1'in neredeyse tamamlandığı, en yetkili ismin ağzından böyle duyuruldu!

Windows Phone 8.1, son Lumia'lara gelmek üzere!

Windows Phone 8.1'in final sürümünü bekleyen Nokia Lumia kullanıcıları arasındaysanız, bekleyişiniz sona ermek üzere olabilir.

Microsoft'un kurumsal başkan yardımcısı Joe Belfiore, yeni paylaştığı bir tweet'te Windows Phone 8.1'in en yeni Lumia'lar için tamamlandığını, güncelleme kodunu test ettiklerini söyledi. Belfiore, telefonların model numaralarını söylemese de, en yeni Lumia'lar arasında Lumia 930, Lumia 630 ve Lumia 635 bulunuyor.

Windows Phone 8.1, ilk olarak Nisan ayında ortaya çıkmış, platforma eylem merkezi gibi önemli yenilikler ve kişisel yardımcı Cortana'yı eklemişti. Belfiore'un tweet'ine bakacak olursak Windows Phone 8.1 Developer Preview 14 Mayıs'ta güncellendiğinden bu yana birçok değişiklik ve geliştirme yapılmış olabilir. Final sürümün öncelikle yeni modellere gelmesi; hemen ardından ise, daha eski modellere de dağıtılması bekleniyor.

Belfiore, güncellemenin yeni Lumia'lara ne zaman geleceğini, daha eski Lumia'ları kullananların daha da fazla bekleyip bekleyemeyeceği konusunda ise bilgi vermedi.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 33 Yorum

windows phone 8.1 canavar gibi...

24 dagıtım gunu gibi duruyor...

Yarin insallah lumia 1520 alacagim. Umarim umdugumu bulurum

Lumia 525 e verirler mi ki sizce ?

@14 Haz 2014 19:23 Bugüne kadar çıkan tüm lumia' lar windowsphone 8.1 güncellemesini alacak. hepsi aynı anda değil tabi, modeline ve ülkesine göre kademe kademe verilecek güncelleştirmeler.

@14 Haz 2014 23:33 uydurmayın wp8den önceki lumialar tabi ki almayacaklar

@15 Haz 2014 00:34 :) asıl sen uydurma bütün wp li cihazlar bu güncellemeyi alacak Android gibi değil bu...

Kesin yine 620'ye BLACK güncellemesinde olduğu gibi en son verirler..

Arkadaşlar güncelleme Windows Phone 8 tüm cihazlara gelecek. En alt seviyeden en üst seviyeye kadar.

herkese verildi betasıı

Ya kardeşim her telefona gelicek bu güncelleme ne kadar acayipsiniz ya. İşletim sistemi güncelleniyor aklını kullan aklını neden 525 e gelmesin?

Abi wp başka. En basitinde iphone ve android kullandım. İkisinde de viberde ses kalitesi ikide bir aramadan düşme gibi sorunlar yaşarken iki wp arasında viber ile konuşurken bir kere bile sorun yaşamadım. Uygulama konusunda hiç bir sıkıntı yaşamadım. Bir tek Facebook messenger yoktu oda geldi. Başka hiç bir uygulama eksikliği hissetmedim.

çok iyi bir işletim sistemi app marketi gelişse önünde duramazlar

Tüm lumialara verilecek önceki güncellemelere nazaran daha hızlı dağıtılacak

tüm lumia ve windows phone telefonlara geliyor androidde ki o yok bana gelcek mi sıkıntısı yok içiniz rahat olsun

İnşallah Microsoft HTC leri unutmaz

@14 Haz 2014 23:29 Tüm Windows Phone cihazlara geleceği zaten söylendi.

Htcleri microsoft degil htc nin unutmaması lazım guncelleme htc nin kararıyla dağıtılıyor

Betasını kullanıyorum. Arkadaş final hali sanarsın oyle guzel oyle tatlı vallahi. 920mi daha çok sevdirdi yemin ediyorum.

Daha çok bekletmezler umarım. Sistem de en çok görmek istediğim şey internette videoları tam ekran yapmadan açmak ve müzik video oynatırken ilerleme çubuğuna dokunarak ileri geri yapma imkanı. Neden bunlar düşünülmemiş bilgisi olan var mı.

Htc Windows Phone lara güncelleme gelmeyecek bu güncelleme nokia nın lumia cihazları için geliştirdiği yazılım Microsoft ortaklık işbirliği ile Htc ler geri planda kaldı biraz ..Ben Lumia 630 kullanıyorum her ne kadar 8.1 ile gelsede cihaz yazılım eksikliği var kilit ekranını kullanamıyorsun gelecek olan güncelleme ile tamamlanacaktır..

@15 Haz 2014 09:15 Dünya üzerindeki tüm Windows Phone 8 telefonlar güncellemeyi alacak.

Nokia Lumia 1520im ve ben beklemedyiz!!! :)

İnş usb bellekleride okur yeni güncelleme ile.

Uygulamalar hafıza kartına yüklenirse tatından yenmez :) Bi rivayete göre Class 6 ve 10 olan hafıza kartlara uygulama kurmaya izin verecekmiş hadi hayırlısı.

@15 Haz 2014 09:43 Veriyor zaten

@15 Haz 2014 09:43 kardeşim zaten uygulamalar beta surumunde bile yukleniyor sen class 6 mıymış falanmış bırak onlara takmayı ben lumia 620 kullanıyorum ve Windows Phone 8.1 ( beta ) versiyonunu kullanıyorum uygulamaları da hafıza kartına yukleyebiliyorum sorun biraz araştırma yapmalısın..

WP Android gibi değil HTC'lere de dağıtılacak.Zamanı farklı olabilir sadece.HTC sadece kendisi güncellemeye ekleme kendi güncellemesine karışabilir Nokia Cyan gibi.

Bekliyoruz biran önce gelsin de kuralım

Kutusundan 8.1 ile çıkan Lumia var elimde nasıl oluyor bu iş?

@15 Haz 2014 10:30 yurt dışından gelen telefonlarda lumialarda var mesela turkcell de satılan 630 gibi bu telefon yeni olduğu için ona windows 8 1 i yuklemişler ki dikkat çeksin diğer telefonlar eski olduğundan dolayı onlara daha sonra gelecek

merhaba, şu anda kulandiğimiz mobiltelefon Dünya harikasi ? HTC one M8 ve sony xperia z2 varken. Nokia düşünmek bile'istemiyorum.

Su arka plan açık koyu yerine renk koyma özelligni getirirler inş

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir