Windows Phone 8.1 Update 2, herkese yok

Windows Phone 8.1'e geleceği konuşulan Update 2 güncellemesi, pek çok telefona hiç gelmeyecek!

Windows Phone 8.1 Update 2, herkese yok

Microsoft'un geçen ay tanıttığı Lumia 640 ve 640 XL, Windows Phone 8.1'in yeni bir sürümüyle, Update 2 ile gelmekteydi. Bu güncellemenin diğer Lumia'lara gelip gelmeyeceği ise firmadan gelen herhangi bir açıklama olmadığı için bilinmiyordu.

Microsoft'a merak edilen soruyu yöneltme fırsatı bulan Neowin, firmadan Update 2'nin sadece bazı cihazlara geleceği cevabını aldı. Site, Lumia 830 ve Lumia 735'in güncellemeyi alacak cihazlar arasında olduğunu, ancak güncellemenin sadece belirli bölgelerde ve belirli mobil sağlayıcılar için sunulacağını söylüyor. Microsoft'a göre güncelleme, ABD kanunlarına ilişkin mobil cihazlardaki anti-hırsızlık korumalarına yönelik işlevleri hedefliyor. Bu durumsa güncellemenin ABD dışına çıkma olasılığını azaltıyor.

Firma, hangi cihazların Update 2'ye yükseltileceğini şimdilik tam olarak açıklamıyor. Dahası siteye göre Update 2'yi cihazlara ulaştırmak, Microsoft'un öncelikleri arasında da bulunmuyor. Bunun yerine Microsoft'un Lumia Denim dağıtımını bitirmekle ilgilendiği söyleniyor. Tabi ki yazılım devi, bu görevlerini yerine getirdikten sonra telefonlarını Windows 10'a güncellemeye odaklanacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

wimdows 10'u sabırsızlıkla bilgisayarıma ve lumia'ma bekliyorum.

W10 geldikten sonra bir önemi yok

Resmi olarak gelmeyecek. Fakat son yayınlanan win10 teknik önizlemesini yüklerken önce gdr2 yükleniyordu. Eğer devam etmezseniz gdr2 ile kalıyordu telefon. Tabi bu durum dün değiştirildi. Artık direk win10 tp yükleniyor. Bazıları bu yolla gdr2 yi yükledi.

Pek çok telefonda zaten windows phone yok. Olanlarında pek çoğuna gelmeyince, pek çoğun pek çoğunda olmayacakmış :)

@12 Nis 2015 16:08 ben kurdum kullanıyorum robotcular dusunsun :) gunceleme almayı unutturuyor insana :)

Ben yukledim ve kullanıyorum gayet guzel ve stabil, biraz daha bekleyip w10 surumune gecicegim.

windows 10 gelmeyecek mi zaten boşverin direk 10 kurucanız zaten.

Bende var Windows Insider'la yükledim ????

Tam olarak ney bu anlamadım ben

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir